SAĞLIK, SEVGİ, PARA VE SONRASI

SAĞLIK, SEVGİ, PARA VE SONRASI

Bence yaşamda en önemli şey sağlıklı olmak; eğer sağlıklıysak bundan sonra sıra bizi kuşatan sevgi bağlarına geliyor. Sağlık ve sevgi varsa, parayı düşünmeye başlıyoruz. Eğer üçünü de belli ölçülerde sağlayabildiysek sıra daha farklı konulara gelebiliyor.

Örneğin bir hayat amacı belirlemek gibi, peki hayat amacımız ne olmalıdır?

Bence hayat amacımız öncelikle kendimizi gerçekleştirmek olmalıdır. Diğer bir deyişle olabileceğimiz en iyi insan olmaya çalışmaktır. Bu şekilde dünyaya benzersiz bir katkıda bulunabileceğimizi düşünüyorum. Nasıl fark yaratabilirim sorusunu kendimize yöneltmeliyiz. Mükemmel değiliz ama benzersiziz, bu şekilde bakıldığında herkesin yaratıcılığını kullanarak benzersiz yönlerini ortaya koyması gerektiğini düşünüyorum.

İkinci aşama ise katkı sağlama aşamasıdır. Diğer insanların hayatında olumlu izler bırakmak, onlara yardımcı olmak kesinlikle güzel bir hayat amacıdır.

Hayatın amacı, amacı olan bir hayat yaşamaktadır. Keyif aldığınız ve anlamlı bulduğunuz şeylerin üzerine giderek kendinizi geliştirin, daha sonra da bunu Ülkenizdeki ve Dünyadaki diğer insanlara sunmanın, yararlı olmanın bir yolunu bulun.

Hayat amacınızı bulduğunuzda lütfen onun peşinden gidin. Sadece hayal etmeyin hayalinizin peşinden gidin. Hayal etmekle hayallerin peşinden gitmek arasında ne fark var?

Arada tek bir fark var aslında o da eyleme geçmektir. Sadece hayal kurarak oturduğumuz yerden isteklerimizin gerçekleşmesini beklemek çok gerçekçi bir beklenti değildir. Fiziksel bir dünyada yaşıyoruz, evet, hayal kurmak ve inanmak çok önemli, diğer yandan bir şeyin gerçekleşmesi için gerekli olan adımların da atılması gerekiyor. Büyük düşünün ama gerekirse küçük adımlarla ilerlemekten çekinmeyin.

Sevgi ile kalın.

Not: Eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar