RUHUNUZU GENÇLEŞTİRİN

RUHUNUZU GENÇLEŞTİRİN

Her yaşta yapmaya başlayabileceğimiz ve ruhumuzu genç tutacak şeyler olduğunu düşünüyorum. Bugünkü yazımda genel olarak bu konudan bahsetmek istedim.

Ruhumuzu gençleştirmenin ilk adımı değişiklikler yapmak konusunda daha cesur davranmak olabilir, ben bunu yapamam, bu yaştan sonra olmaz şeklindeki düşüncelerinizle vedalaşarak başlayabilirsiniz. Daha esnek bir yapı oluşturmaya çalışacağız. Keyif aldığımız şeyler devam etsin elbette ama yeni deneyimler için de açık fikirli olalım. Dinlemediğiniz tarzda bir müzik dinlemek, farklı tarzda bir kitap okumak gibi basit aktivitelerle başlayabilirsiniz.

Denemeden bilmek mümkün değil pek çok şeyi, bu nedenle yeni denemeler ve yeni deneyimler önemli, bir süre sonra esas tehlike sürekli aynı şeyleri yapıyor olmak aslında.

Ben yazı yazamam diye düşünüyorsanız hemen bu hafta bir yazı kaleme alın ve güvendiğiniz bir veya iki kişinin fikrini alın, koşamam diyorsanız basit bir deneme yapın, örneğin sadece 100 metre koşmayı deneyin.

Hayatınıza biraz sürpriz katmaya çalışın, her şey önceden planlanmış ve belli olmasın. Mümkün olursa yeni insanlarla tanışın ve farklı konularda sohbet edin.

Çevrenizde bu konuda örnek alabileceğiniz insanlar varsa onlardan yardım istemekten de çekinmeyin lütfen, belki birlikte de yapabilirsiniz bazı aktivitleri.

İnsanın değişime, değişikliğe açık olması ruhunu gençleştirmekle kalmaz aynı zamanda içindeki cevheri ortaya çıkarmasına da yardımcı olur.

Konfor alanımızın dışına çıktığımızda orada bizi henüz gerçekleşmemiz hayallerimizin de yer aldığı farklı ve renkli bir dünyanın beklediğini görürüz. Hep söylerim nasıl olacak diye sormak yerine neden olmasın demeliyiz bu tip durumlarda kendimize.

Bahanelerinizle vedalaşın, şikayet etmekten vazgeçin, bugüne kadar hep yapmak istediğiniz bir şeyi deneyin. Teslim olun yeniye ve henüz bilinmeyene.

Sevgi ile kalın.

Paylaş