ÖZENDİKLERİMDEN NELER ÖĞRENEBİLİRİM?

ÖZENDİKLERİMDEN NELER ÖĞRENEBİLİRİM?

Bugün sizden biraz düşünmenizi ve bir liste yapmanızı istiyorum. Özendiğiniz durumlar genel olarak nasıl şeyler oluyor veya daha çok hangi tip insanlara özenme eğiliminde oluyorsunuz?

Burada sizin için bir mesaj olabilir mi? Bu soruyu bir arkadaşıma yönelttiğimde, rahat insanlara çok özendiğini söyledi. Kendisiyle ilgili olarak da ben biraz fazla ince düşünceli ve hassas yapılıyım, sanırım kendi üzerimde çalışıp bu huyumu bir nebze olsun törpülemem lazım diye devam etti.

İş ve özel hayatları arasındaki dengeyi iyi bulan insanlara özeniyorsanız belki sizin de zamanı daha iyi yönetebilmeye ihtiyacınız vardır. Ya da maddi durumu iyi olan kişilere özeniyorsanız belki de maddi anlamda rahatlamaya ihtiyacınız vardır. Tatilde olan kişilere özeniyorsanız uzun zamandır dinlenmeye fırsat bulamamış olabilirsiniz.

Listeyi uzatmak mümkün, önemli olan sizin nelere veya kimlere özendiğiniz, buradan hareketle kendinizle ilgili önemli farkındalıklar edinebilirsiniz.

Daha sonra bu konulardan bir tanesini seçin ve bu konuda neler yapabileceğinizi düşünün, sadece farkındalık elde etmekle çözümlenen konu sayısı çok az, bu nedenle uygun bir plan dahilinde eyleme geçmek ve sürdürmek de çok önemli.

Hissettiğimiz duyguları pozitif amaçlar için kullanmak bizim elimizde, her şey biraz da bakış açısı ile ilgili.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar