ÖNEMSENDİĞİMİZ ZAMAN KENDİMİZİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUZ


Hayatını Değiştir isimli ikinci kitabım ilk kez İzmir Kitap Fuarı’nda okuyucusu ile buluştu. Cuma gününden itibaren kitapçılara dağıtılacak. Çok güzel bir imza günü oldu. Kendimi çok iyi hissettim. Dostlarım ve okuyucularım beni yalnız bırakmadı, “önemsendim”.

Şaşırdınız mı? Şaşırmayın lütfen. İlgi görmeyi seviyorum.

Özellikle de yaptığım işlerin beğenilmesi, takdir edilmesi çok hoşuma gidiyor.

Çocukken bu konuda çok şanslıydım, “doğru” zamanlarda takdir edilmek özgüvenimi geliştirmeme yardımcı oldu. Kızlarımı yetiştirirken dikkat ettiğim şeylerden birisi kesinlikle bu.

Mutlulukla Değişim Programı’na ve kişiye özel seminerlerime katılanları da gerçekten çok önemsiyorum. Seanslar dışında da bana çok rahat ulaşabiliyorlar, program bitiminde belli bir süre ücretsiz değerlendirme toplantıları yapıyoruz.

Web sitemin ve facebook sayfamın takipçilerini de önemsiyorum, mesajları olabildiğince çabuk ve doyurucu şekilde yanıtlamaya gayret ediyorum, yapılan yorumlara cevap yazıyorum, vb.

Mertqmertcuhadaroglu.com adresine mail atıp iletişim bilgilerini bırakan onlarca kişi ile ücretsiz koçluk ön görüşmeleri yapıyorum, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Ben sizleri önemserken sizler de beni önemsiyorsunuz. Bunu hissedebiliyorum. Karşılık esasına dayanmıyor sevgimiz. Bir beklenti içinde değiliz. Sadece almak ve vermek arasında sihirli bir denge var ve onu tutturmuş durumdayız.

Beklenti içinde olmadan sadece faydalı olmak amacıyla hareket etmek hayatınızı değiştirebilir. Bütün ilişkileriniz bu yaklaşımdan olumlu etkilenecektir. İlişkileri değişen kişinin hayatı da değişir.

Beni önemsediğiniz için teşekkür ederim. Bilmenizi isterim ki ben de sizi önemsiyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.