ÖNEMLİ OLAN NE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDÜR

ÖNEMLİ OLAN NE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDÜR

Hepimiz hayatta pek çok farklı olayın içinden geçiyoruz; olayları her zaman belirleme ve etkileme şansına da sahip değiliz. Diğer yandan; ne düşüneceğimizi büyük ölçüde biz seçiyoruz ve bu düşünceler ruh halimizi etkiliyor, nasıl davranacağımızı belirliyor ve bunların neticesinde yaşadığımız olaylara bir reaksiyon veriyoruz. Ne şekilde düşündüğümüz ve nasıl tepki verdiğimiz mutluluğumuz üzerinde büyük bir etkiye sahip.

Bu niye benim başıma geldi, ne kadar şanssızım, hep böyle olacak diye düşündüğümüzde karamsar bir ruh haline giriyoruz.

Bu da geçer, hep böyle olmayacak ya, ben bunu bir şekilde öğrenmek için bir fırsat olarak görüyorum, her şey daha iyi olacak şeklinde düşündüğümüzde ise iyimser ve pozitif bir ruh halinde olmak kolaylaşıyor.

Elbette her duruma uygulanamaz, istisnalar mutlaka olacaktır. Benim işaret etmek istediğim nokta umutlu düşünme becerisine sahip olmak veya geliştirmek ile ilgili.

Belki şu anda iş arıyorsunuz ve yaptığınız son görüşme pek iyi geçmedi, yakın zamanda başka bir görüşme yapacağınıza ve istediğiniz işe yakında başlayacağınıza inanırsanız durum farklı olacaktır.

Pek çok şeyi sonuçlar ile değerlendirme eğilimindeyiz, bir şeyi istediğimizde o şey olmadığı müddetçe mutlu olmayı reddediyoruz sanki. Bu bir tür bağımlılık hali yaratıyor, buna dikkat etmemiz gerekiyor.

Büyük resmi gözden kaçırmayın umutlu ve iyimser olabilmek için, yaşamınız kocaman bir daire, istediğiniz şey onun küçük bir bölümü sadece ve yaşamınızda yolunda giden de pek çok şey var, siz sadece dikkatinizi onlara vermemeyi seçiyorsunuz.

Yeni yılın başında piyasaya çıkacak olan kitabımda bütün bu konuları detaylı bir şekilde ele aldım, son düzeltmeleri yapıyoruz, umuyorum ki bu alanda bir boşluğu kapatacak güzel bir eser olacak.

Sevgi ile kalın.

Not: Yayınlanmış olan dört kitabıma D&R mağazalarından ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

Paylaş