OLUMLU DÜŞÜNCEYE OLUMLU EYLEMİ İLAVE ETMEK


Sabah yazısının başında iyimserlik öğrenilebilir demiştim. İyimserlik için olumlu düşünceye olumlu eylemi ilave etmek gerekir. Bazı önerilerim olacak; benim reçetem aşağıdaki gibi.

Şükredin: Mümkünse bunu her gün ve yazılı olarak yapın. Sadece maddi varlıklarınıza değil manevi varlıklarınıza da şükredin.

Gereksiz ve aşırı borçlanmayın: Gelir gider durumu dengeli olan kişiler iyimserlik konusunda daha avantajlı, sürekli borçlarınızı düşünürken iyimser olmak daha zor.

Sosyal hayatınızı renklendirin: Arkadaşlarınızla düzenli olarak buluşun, eğer bir hobiniz yoksa bir hobi edinin.

Ertelemeyin: Ya yapın ya vazgeçin, ama ertelemeyin. Erteledim düşüncesi enerjimizi önemli oranda azaltır.

Basit iyilikler yapın: Kullanmadığınız eşyaları bağışlayın, tanımadığınız ihtiyaç sahibi birisine yardım edin, hayvanlar için bir şeyler yapın, gönüllü olun, doğayı koruyun.

Kitap okuyun: Size keyif veren ve değişik bilgiler öğrenebildiğiniz kitapları tercih edin.

Hareket edin: Hiçbir şey yapamıyor iseniz en azından günde yarım saat yürüyüş yapın, fiziksel olarak kendini sağlıklı hisseden insanlar ruhsal anlamda da daha dayanıklı ve sağlıklı olabiliyorlar.

Rutinin dışında dolaşın: Değişik şeyler yapmaktan ve denemekten vazgeçmeyin. Gidin bir çocuk parkında kaydıraktan kayın veya caddede ayakkabılarınızı çıkarıp yürüyün. İyimserler başkalarının ne düşündüğüne daha az önem verir.

Olumlu düşünmeyi size keyif veren eylemlerle birleştirin ve iyimserlik yolunda mesafe kat edin.

Benim iyimserlik hikayem budur, ben bunların çoğunu yapıyorum ve halimden genel olarak memnunum. Kendi reçetenizi yazabilir veya benimkini uygulayabilirsiniz, seçim sizin.

Bunları yapabilmek için olumlu düşünmeye ihtiyacınız yok, bunları yaptığınızda olumlu düşünmeye başlarsınız belki.

Sevgi ile kalın.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.