OLMASI GEREKEN DİYE BİR ŞEY YOK

OLMASI GEREKEN DİYE BİR ŞEY YOK

Olması gereken diye bir şey yok, yani olan ile olması gereken aynı şey, bu nedenle aklın başka yerde olmasın. Biraz hızlı ve güçlü bir giriş oldu, ama anlatmak istediğim şeyi en kısa bu şekilde özetleyebildim açıkçası.

Anda kalmak dediğimiz şey, aklımızın başka bir yerde olmaması halidir, tam olarak yaptığımız işe kendimizi vermek ve içinde olduğumuz andan keyif almak, anlam bulmaktır. Peki bir insan olması gereken adını verdiği hayali bir dünya yaratırsa anda kalabilmesi mümkün olur mu, bence çok zorlanacaktır.

Hepimiz bunu belli ölçülerde yapıyoruz aslında, bazen farkında olarak bazen de farkında olmadan yarattığımız hayali bir dünyaya dalıyoruz. Aslında benim şu anda genel müdür olmam lazımdı, çok zengin olmam gerekirdi, daha iyi bir ilişkim olmalıydı, yurtdışında yaşayabilirdim ve benzeri cümleleri duymuşsunuzdur, bazen de kendinize söylemişsinizdir.

Kötü bir haberim var, maalesef bu düşünceleriniz gerçek değil, öyle olması gerekseydi zaten öyle olurdu, şu an olan dışında bir seçenek aramayalım.

Yalnız bunu katı bir kader anlayışı anlamında yazmadım, seçimlerimizle, yaptıklarımızla ve yapmadıklarımızla hayatımızı belli ölçülerde yönettiğimizi düşünüyorum. Bugüne kadar yapmış olduğumuz tüm seçimler ve bütün dış faktörler bizi buraya getirdi, bundan sonra ne yapabiliriz ona bakalım.

Olması gereken diye düşündüğünüz şeyi belki ancak gelecekte yaratabilirsiniz, geçmişin artık ulaşılamayan katmanlarındaki paralel bir evrende onu aramaktan vazgeçin.

Bu durumla yüzleşmek çok kolay olmayabilir, sonuçta hepimiz insanız, duygularımız var, daha iyisini, daha güzelini hak ettiğimizi düşünüyoruz, ki bu düşünce de aslında sağlıklı bir düşünce, diğer yandan dediğim gibi öyle olması gerekseydi öyle olurdu zaten.

Anda kalmak anlamında çok fazla sıkıntı yaşayan, başvurdukları tekniklerin hiçbiri işe yaramayan kişiler için yazdım biraz da bu yazıyı, buradaki bakış açısı olmadan anda kalabilmek veya genel olarak içsel huzuru deneyimlemek kolay olmayacaktır.

Sevgi ile anda kalın

Paylaş