OLDUĞUN YERİ SEV

OLDUĞUN YERİ SEV

Daha önce de yazmış olduğum bir konu idi, geçenlerde Yarına Not olarak paylaşınca okurlarım bu konuda bir yazı yazmamı istediklerini söylediler, ben de yeni bir yazı kaleme almaya karar verdim.

Aslında cümlenin tam hali şu şekilde, olduğun yeri sevmeden olmak istediğin yere gidemezsin veya olmak istediğin yere giden yol olduğun yerden geçiyor da diyebiliriz.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz seçimler, almış olduğumuz kararlar bizi olduğumuz noktaya getirdi. Bundan sonrası için farklı hayalleriniz ve istekleriniz olabilir, yapmak istediğiniz farklı şeyler olabilir hatta hayatınızda büyük ve önemli değişimler başlatmayı arzu ediyor da olabilirsiniz. Diğer yandan ilk yapmanız gereken şey mevcut durumu tespit edip durumla yüzleşmek ve bunu yaparken kendinizle kavga etmemek, tam aksine durumu sevgi ve olgunlukla kucaklayabilmek. Olduğun yeri sev derken anlatmak istediğim buydu aslında.

Biraz daha farklı bir açıdan bakacak olursak da konuyu bir şekilde koçluk ile bağlantılı anlatabilirim. Koçluk çalışmalarının başlangıcında mevcut durumun bir tespitini yaparız, sonra da olmasını istediğimiz şeyleri sıralarız, bir hedef belirleriz. Olduğumuz yerden olmak istediğimiz yere doğru bir yolculuk başlar. Bu yolculukta kendimizden başlayarak pek çok değişime şahit oluruz. Değişim demek motivasyon demek aslında, motivasyonu artıran unsurlardan bir tanesi de olduğumuz yeri sevmek.

Olduğum yeri seviyor olsam niye farklı bir yere gitmek istiyor olayım ki dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle bir bakış açısının işimizi kolaylaştırdığını düşünüyorum, benim hayatım zaten güzel (olduğum yer güzel), yapmak istediğim değişiklikleri yapınca her şey çok daha güzel olacak.

Bir çukurdan dışarı çıkmak ve ivmelenmek zordur, düz bir zeminden harekete geçmek daha kolaydır, isteklerinizi elde etmek için mevcut hayatınızı kötülemeyin.

Şükretmek insana kendisini niye iyi hissettirir, pek çok neden arasında şunu da rahatlıkla söyleyebilirim, olduğumuz yeri sevmemizi sağlar.

Bir yandan mevcut hayatımı sevip bir yandan da değişim için harekete geçeceğim, işte sihirli formül bu.

Sevgi ile kalın

Paylaş

Önerilen Yazılar