OLDUĞUN YERİ SEV

OLDUĞUN YERİ SEV

Bu hafta yayınlamış olduğum bir Yarına Not bu şekildeydi; “olduğun yeri sev.” Çok sayıda yorum yapıldı ve ben konuyu bugün ayrı bir yazıda ele almaya karar verdim. Gelin önce cümleyi biraz uzatalım isterseniz, “olduğun yeri sev, çünkü olmak istediğin yere giden yol, olduğun yerden geçiyor.”

Hayatımızda memnun olduğumuz bölümler var ve o kadar da memnun olmadığımız konular var. Memnun olmadığımız konularda bir şeyleri değiştirmek istiyoruz.

Bunu yapmanın daha kolay yolu, içinde olduğumuz durumu, olduğumuz yeri sevmekten geçiyor. Seviyorsam neden değiştireyim demeyin lütfen. Hayatım güzel, daha da güzel olması için bir şeyleri değiştirmek istiyorum bakış açısı daha doğru olan bakış açısıdır.

İki tip yaklaşım vardır genel olarak; uzaklaşma enerjisi ve gerçekleştirme enerjisi. Bizi memnun etmeyen hayattan uzaklaşmak amacıyla yola çıkarsak işimiz zorlaşır. Hayatımızın içindeki güzel şeyleri görebilir ve daha iyisini yapmak için, gerçekleştirmek için yola çıkarsak işimiz kolaylaşır.

Bugün yapmanızı istediğim bir şey var, hayatınızda güzel olan, yolunda giden şeyleri sıralayın, buna bir hafta boyunca devam edin, hayatımda güzel olan neler var diye düşünüp notlar alın. Sonra neyi değiştirmek istiyorsanız o konuda bir adım atın, her şeyin daha kolay olacağını göreceksiniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Kış Dönemi kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

 

Paylaş