OLDUĞUN YERDE OL

OLDUĞUN YERDE OL

Geçenlerde çok sevdiğim bir arkadaşımla sohbet ederken kurduğum bir cümle idi, daha sonra Instagram’da Yarına Not olarak paylaştım ve bu konuda bir yazı kaleme almaya karar verdim.

Olması gereken diye bir şey yaratıyoruz kafamızda ve sonra olduğumuz yer ile olması gereken arasındaki mesafe bizi mutsuz etmeye başlıyor. Olması gereken belki de zaten olandır, bu bakış açısına ne dersiniz?

Şimdi diyeceksiniz ki o halde nasıl gelişeceğiz? Şöyle olabilir, olduğumuz yerde oluruz, durumu kabul ederiz, olmak istediğimiz yeri tarif ederiz ve oraya gitmek için emek sarf ederiz, diğer yandan bunun bir yolculuk olduğunu ve adım adım ilerleyeceğimizi kabul ederiz.

Olduğumuz yerde olmadan, yani anda kalmadan, içinde olduğumuz ana odaklanmadan olmak istediğimiz yere de varamayız.

Olduğun yerde ol, yani içinde olduğun ana odaklan, bunu kutla. Belki de olabileceğin en iyi yerdesin şu an itibarıyla.

Hayatı yaşamanın zor bir yöntemi sürekli olarak yeni hedefler belirlemek, başarıları geçiştirmek ve olağan kabul etmek. İki dakika dur, bir nefes al, dinlen, olduğun yerde ol, sonra yine hareketlenirsin.

Olmak istediğin yere giden yol da olduğun yerden geçiyor, bu nedenle olduğumuz yerde olmak önemli.

“Olduğun yeri sevmeden olmak istediğin yere gidemezsin” dedi Bilge. “Olduğum yeri seviyor olsam, olmak istediğim tek yer burası olurdu zaten” diye yanıtladım. Anlayışla gülümsedi ve en baştan kısaca tekrar anlattı.

“Olduğun yeri sevmelisin çünkü orası olabileceğin en iyi yer ve bunu anlamadan ileri gidemezsin. Geçmişinde söylediğin veya yaptığın şeyler seni buraya getirdi, bundan daha iyi bir başlangıç noktası olamaz, çünkü buradasın.”

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar