OLDUĞUN KİŞİYİ KUCAKLA

OLDUĞUN KİŞİYİ KUCAKLA

Geçen haftalarda paylaşmış olduğum bir Yarına Not bu şekildeydi; “olman gerektiğini düşündüğün kişiyi bırak, olduğun kişiyi kucakla.” Bugün bu konuya değişik açılardan yaklaşmak ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bence değişim birinci aşaması kabuldür. Mevcut durumu kabul etmeden ilerlemek mümkün değildir çoğu zaman hayatta. Bu nedenle kendimizde bir şeyleri değiştirmeyi çok istiyor olsak dahi bunu sevgiyle, şefkatle yapabilmenin yolu mevcut halimizi kucaklayarak başlamaktır.

İkinci olarak şunu söylemek istiyorum; hepimiz benzersiziz ama hiç birimiz mükemmel değiliz. Dolayısıyla zayıf yönlerimiz var, hatalarımız ve eksikliklerimiz var. Olmamız gerektiğini düşündüğümüz kişi ise çoğu zaman kusursuz, hatasız, her konuda doğru kararlar alan, her şeyi çok güzel yapan halimiz. Böyle bir insan yok. Bu nedenle kendimizi tüm zayıflıklarımızla kabul etmek, sevmek ve kucaklamak çok önemlidir.

Bunları yaptıktan sonra şimdi bir şeyleri değiştirebiliriz. Estetik operasyonlarda kısmen mümkün olan “doktor beni baştan yarat” modeli burada geçerli değildir. Herkesin bir özü var, bu öz değişmez, değişmemeli zaten, sadece esneme paylarından yararlanarak kabaca %20 civarında bir değişim elde edilebilir.

Şimdi gelelim iyi habere; pek çok konuda %20 oranında değişmek sandığımızdan çok daha güçlü bir etkiye sahiptir. Sizi isteklerinize ve hayallerinize yaklaştırır.

Hep söylerim, yaptığınız şeylerin %80’i, %90’ı doğru, ama siz hep yanlış yaptığınızı düşündüğünüz %10’a, %20’ye odaklanıyorsunuz diye. Evet değişelim ama bunu kendimizi severek, şefkatle yapalım.

Sevgi ile kalın.

Not: Sevgi dolu bir değişim yolculuğu için Mutlulukla Değişim Programı Kasım ayı kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş