Geçenlerde bir Yarına Not paylaşmıştım; olacağı varsa olur, çok da zorlamamak lazım bazı şeyleri şeklinde idi, çok sayıda yorum ve mesaj aldım, hem takipçilerimden hem de arkadaşlarımdan, konuyu biraz daha açmamı istiyorlardı, bugün elimden geldiği ölçüde bunu yapmaya çalışacağım.

Bu Yarına Not bir konuşmanın içinde tam olarak bu şekilde geçti, bu nedenle belki de bu konuşmadan kısaca bahsetmekte yarar var. Bir arkadaşımla sohbet ediyorduk, spor salonunda tanıştığı bir kişiden çok hoşlandığını söyledi, haftada bir veya iki gün beraber spor yapıyorlarmış, birbirlerini instagram üzerinden takip ediyorlar ve aynı zamanda telefonlarını da almışlar, her şey doğal akışı içinde ilerlerse yakında buluşup bir kahve içerler, sohbet ederler, birbirlerinden hoşlanıyorlarsa ve bir ilişki içinde olmayı istiyorlarsa da bu şekilde devam eder. Arkadaşım kızdan çok hoşlanmış, bu süreci hızlandırmak için veya kızın kendisine gelip bir şeyler söylemesini sağlamak için neler yapabilirim diye sordu bana, ben de yapabileceği çok fazla bir şey olmadığını, zaten tanıştıklarını ve iletişim bilgilerine sahip olduklarını, kız eğer kendisinden hoşlanıyorsa er ya da geç bu işin olacağı varsa olacağını söyledim.

Ben hayatı hep bir denge anlayışı içinde ele almaya çalışıyorum, bu anlamda bakacak olursak bizim elimizde olan şeyler ve bizim elimizde olmayan şeyler var ya da bizim dışımızda insanlar ve gelişen olaylar var diyelim. Dolayısı ile bir isteğimiz olduğunda bu isteği elde etmek için elimizden gelen şeyleri yaptıktan sonra bekleyeceğiz. Özellikle de ilişki konusunda bu daha çok böyle. Ben hem iş hayatına yönelik çalışmalar yapıyorum hem de ilişkiler üzerine çalışıyorum. İş hayatı biraz daha analitik bir bakış açısı ile ele alınabilir, yapılması gerekenleri detaylandırmak ve artırmak çoğu zaman mümkün olabilir, aşk hayatı tam olarak öyle değil.

Hepimizin hayatında henüz gerçekleşmemiş olan isteklerimiz var, bu isteklere ulaşmak için yapılması gereken şeyler de var, dışarıdan bir bakış açısının desteğini de alarak yapılması gereken şeyleri tamamlamaya çalışın, diğer yandan elinizden gelen her şeyi yaptınız ama istediğiniz sonucu alamadınız, işte o zaman lütfen kendinizi yiyip bitirmeyin, ya zamanı gelmemiştir, ya da daha iyisi olacaktır.

Sevgi ile kalın.

Not: Koçluk çalışmalarından yararlanmak için mert.cuhadaroglu@gmail.com adresine mail atabilir, yeni videolarıma ise Youtube kanalım üzerinden ulaşabilirsiniz.