NORMALLEŞME SÜRECİ

NORMALLEŞME SÜRECİ

Artık yavaş yavaş normalleşme sürecine girdik, en azından zihnen bunu yapmalıyız diye düşünüyorum.

Sağlığımızı korumak istiyorsak belli bir süre daha tedbirlere uymak durumundayız. Maskelerimizi takarak ve yanımızda kolonya ya da el dezenfektanı bulundurarak işe gideceğiz. İş yerinde de fiziksel mesafe kuralına uyup maskemizi takmaya devam edeceğiz. Biraz bilim kurgu filmi gibi görünse de sağlığımız için buna bir süre daha bu şekilde devam etmeliyiz.

Cafe ve restoranların kapalı bölümlerinde değil açık bölümlerinde oturmayı tercih edeceğiz. Zaten havanın da ısınması ile birlikte bu daha keyifli olacak içeride oturmaya göre. Bunu yaparken masaların birbirinden yeterince uzak olmasına ve gittiğimiz yerin hijyen tedbirlerine uymasına dikkat ediyor olacağız elbette.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kendimizi daha iyi hissetmek için açık havada yapılabilecek yürüyüş, koşu, bisiklet gibi aktivitelere zaman ayırıyor olacağız. Bu dönem özellikle dikkat etmemiz gereken bir dönem, ben de buna dikkat çekmek için kısa bir yazı kapsamında katkıda bulunmaya çalıştım.

Hepimiz belli ölçülerde bunaldık, lakin bir anda çok fazla gevşersek iyileşelim derken durum yine kötüye gidebilir. Bu nedenle özellikle Haziran ayını dikkatli geçirmek gerekiyor. Lütfen tedbirlere uyun ve kendinize dikkat edin.

Sevgi ile kalın.

Paylaş