NİYET ETMENİN ÖNEMİ


Bugünkü yazımız niyet etmek üzerine. Eğer henüz gerçekleşmemiş istekleriniz varsa farklı bir bakış açısı yakalayabilirsiniz belki. En azından ben bunu ümit ederek yazdım, keyifli okumalar.

Niyet etmenin iki boyutu var; birincisi fiziksel kısmı, diğeri ise ruhsal kısmı. Önce fiziksel kısım ile başlayalım. Bir isteğiniz olduğunda bir hedef belirlemişsiniz demektir, bu hedefe giden yolu kafanızda şekillendirirsiniz, sonra ilk adımınızı atarsınız. Arzu edilen hedefe ulaşmak için cesaret, kararlılık ve sabır önemlidir. İkinci bir adım atarsınız, durumu değerlendirirsiniz, gerekirse plan değişikliği yaparsınız.

Karşınıza zaman zaman engeller de çıkabilir, bu tip durumlarda kendinize yola neden çıktığınızı hatırlatıp engelleri basamak olarak kullanmaya çalışırsınız, kararlılığınız test edilebilir.

Karşınıza çıkan durumlarda iyimser ve esnek olabilirseniz gereken çözümleri üretirsiniz. Fiziksel olarak niyeti incelediğimizde şunu görürüz, isteklerinizi gerçekleştirmek daha çok size, özelliklerinize ve eylemlerinize bağlıdır. Tuttuğunuzu koparırsanız niyet ettiğiniz şey gerçekleşir.

Bu kısmına katılmamak mümkün değil, uzun yıllar isteklerimi bu şekilde gerçekleştirmeye çalıştım. Diğer yandan; niyetin bir de ruhsal boyutu var, bu kısmını da iyi kavrayıp hayatımızda uygulayabilirsek isteklerimize ulaşmak kolaylaşacaktır.

Niyet etmek; kararlı olmaktan, irade sahibi olmaktan veya hedef doğrultusunda çalışmaktan daha geniş bir kavramdır. Niyet etmenin ruhsal boyutu daha çok maneviyat ile ilgilidir.

Koçlukta sondan başlayıp geri gelme yöntemini kullanırız bazen. Yaptığımız konuşmada kişiyi gelecekte isteğinin gerçekleşmiş olduğu bir alana taşır ve o günü anlatmasını, daha sonra da o günden bugüne bakmasını isteriz. Niyet etmenin ruhsal boyutunda anlamamız gereken ilk şey şu, temiz bir kalple niyet ettiğiniz her şey gerçekleşir, buna şüphesizce inanmanız kaydıyla.

Bir isteğin gerçekleşmesi için hayal kurmanın ve çalışmanın yanı sıra, şüphesizce inanmak, istemek, dua etmek ve bunları yaparken zaten sahip olduklarımıza şükretmek işimizi kolaylaştırır.

İnanmak, istemek, dua etmek ve şükretmek hepimizin içinde var olan bir güçtür. Bu sonsuz kaynağı çok daha fazla kullanabiliriz.

Unutmayalım ki bizi tanımlayan şey hayallerimiz ve isteklerimizdir. Onlara daha kolay ulaşmak ve kendinizi gerçekleştirmek istiyorsanız niyet etmenin her iki boyutunu da kullanarak gerçekten niyet edin. Şüphesizce inandığınız ve niyet ettiğiniz her şey gerçekleşir.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.