NEYE İNANIRSAN KARŞINA ÇIKAR

NEYE İNANIRSAN KARŞINA ÇIKAR

Neye inanırsan karşına çıkar. Bu nedenle güzel şeylere inanmalı insan diye düşünüyorum. İstediğimiz şeylerle değil beklediğimiz şeylerle karşılaşıyoruz daha çok; beklentilerimizi belirleyen şey de büyük ölçüde inandıklarımız, bazen kendi hakkımızda bazen de hayat hakkında.

Ben hayatın benden yana olduğuna inanırım ve hayat bu konuda fırsatlarla karşılaştırır beni, inancım kuvvetlenir. Bu konuda yakın tarihte bir yazı da yayınlamıştım. Huzurlu ve rahat olabilmek çok önemli; bir şeyi yaşamak değil bir şeyi yaşarken keyif alabilmek önemli.

O an fark edemesem bile olayların benim için güzel bir şekilde ilerlediğine inanırım. Şanslı olduğuma da inanırım; bazen şansımı kendim yaratırım bazen de öylesine karşıma çıkar şans.

Siz nelere inanıyorsunuz kendiniz ve hayat hakkında? Bugün bu konuyu bir düşünmenizi rica edeceğim.

Nasıl düşüncelere inanırsak daha huzurlu ve mutlu olabiliriz? Daha önce iki konuda yazılar kaleme almıştım; bunlar güzel örnek teşkil ediyor.

İlki “her nasip vaktine esirdir” cümlesi. Yani elimizden geleni yaptıktan sonra sabırla bekleyeceğiz, elimizdekilere şükredeceğiz, dua edeceğiz. Her şey en güzel zamanda olur.

Diğeri ise hayatın bize her alanda ikinci ve üçüncü şanslar vermek konusunda cömert davrandığı düşüncesi.

Bazı alanlarda ikinci bir şansın kapınızı çalmak üzere olduğunu düşünerek hareket edin lütfen, yeni yılda duraksamada olan konular varsa onların hareketleneceğini varsayın ve siz de hareketlenin.

2017 yılında arzu etmiş olduğunuz ve henüz gerçekleşmemiş olan pek çok şeyin 2018 yılında olacağını varsayalım.

Unutmayın bazen tek bir şey olumlu anlamda değişince her şey güzel yünde değişebilir. Bu bazen iş alanında bir gelişmedir, bazen aşk hayatında açılan bir kapıdır.

En güzel günler henüz yaşanmamış olan günler, biz geleceğe inandığımız, güzel şeylere inandığımız sürece.

Sevgi ile kalın.

Not: Kış dönemi koçluk çalışmaları hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş