NEDEN OLMASIN?


Üç ayda bir yayımlanan çok güzel bir kişisel gelişim dergisi var, ismi Pozitif. Elimden geldiğince bütün sayılarını takip etmeye çalışıyorum. Eylül sayısında benim de üçüncü kitabım Yarına Notları temel alan bir röportajım yayımlanacak. Sorulardan bir tanesi de “Neden olmasın? sorusu sanki tüm kitabın temelini oluşturuyor. Çünkü hep bir çekince, endişe, hatta korkuyla yaklaşıyoruz hayata. Oysa tek sormamız gereken bu soru sanki?” şeklinde.

Ben oldum olası kendime nasıl olacak bu iş yerine neden olmasın diye sorarım. Uçuk kaçık şeylerden bahsetmiyorum. Eğer özellikleri üç aşağı beş yukarı benimle aynı kişiler bir şeyi başarmışsa ben de yapabilirim diye düşünürüm genellikle. Hayatımızı soruların yönettiğine inanırım, insan kendisine doğru soruları sormalıdır olabildiğince.

Hayatta ne istediğini bilmek önemlidir. Farkındalık önemlidir. Farkındaysak değiştirebiliriz, yönetebiliriz. Sorgulamadığımız şeyler, farkında olmadan bizi yönetir.

Sorgulama başlayana kadar mevcut durum devam eder. Neden Olmasın? Kuvvetli bir sorudur.

En sevdiğim sorulardan birisidir, neden olmasın, basit gibi gözükür ama çok etkilidir. Bir şeyi istediğinizde ancak istemekten, hayal kurmaktan korktuğunuzda lütfen kendinize bu soruyu yöneltin, neden olmasın?

Bir şeyin olmasının onlarca farklı yöntemi olabilir, siz şüphesizce olacağına inanın, elinizden gelen emeği verin ve odağınızı bu yönde tutun, emin olun fırsatlarla karşılaşacaksınız.

Yarından itibaren kendinize sıkça hatırlatın, neden olmasın?

Nasıl olacak sorusuna çok takılıp kalmayın. Her zaman söylerim; yol, yola çıktıktan sonra aydınlanır.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.