NEDEN OLMASIN?

NEDEN OLMASIN?

Geçenlerde bir arkadaşımla sohbet ediyorduk, yüzünden düşen bin parça, hayrola hayırdır anlatsana biraz dedim. Biliyorsun bir ilişkim yok ve bu konu çok fena kafamı meşgul ediyor dedi, ayrıca iş tarafında da sıkıntılar var, bir süredir yükselemiyorum, maaşım düşük kaldı, terfi etmeyeceksem iş bakmalıyım artık ama inan hiç motivasyonum yok diye ilave etti. Sonra da beni şaşırtan bir şekilde şunu söyledi; hepsinden öte dün her zaman takip ettiğim gibi aylık falıma baktım gazetede ve Aralık ayına dair güzel bir şey yazmıyordu, bu umutlu olmamı da engelliyor.

Ben de arkadaşıma madem öyle neden kendi falını kendin yazmıyorsun diye sordum. Nasıl yapabileceğini bilmediğini söyledi, ona anlattıklarımı çok kısaca sizinle de paylaşmak istiyorum.

Neye inandığımız yaşadıklarımız açısından çok önemli, bu nedenle güzel şeylere inanmak güzel şeyler yaşamayı kolaylaştırır, umutlu olursak karşılaştığımız olaylara vereceğimiz tepkiler ve davranışlarımız değişir, daha farklı bakış açıları seçebilir ve seçenekleri daha kolay fark edebiliriz, daha şanslı oluruz yani.

Ona bir fal yazdım; bu herkes için yazılabilecek iyi niyetli bir tahmin sadece:

Romantik fırsatlarla karşılaşacağın bir döneme giriyorsun. İçini ferah tut. Uzun zamandır beklemede olan konular artık hareketlenecek. Hoşlanacağın bir kişi karşına çıkacak ve onunla tanışmak ve sohbet etmek fırsatını bulacaksın.

Başarı açısından şanslı bir döneme giriyorsun, kariyerinde yeni adımlar atma zamanı geldi. Başka bir şirkete geçmek için doğru bir dönem. Değişim senden yana. Kariyerinde yepyeni ufuklar açılabilir.

Yazdıklarımı okuduktan sonra ben buna inanırsam öyle bir ay yaşarım ki sen bile inanamazsın dedi.

Öyle olacağına dair elimde hiçbir kanıt yok, bu sadece iyi niyetle yapılmış bir tahmin, diğer yandan olmaması için de bir neden yok, neden olmasın?

Haklısın dedi, bana tahmin edemeyeceğin kadar çok yardımcı oldun. Şimdi gidip biraz çalışacağım.

Sizin de ihtiyacınız olan biraz daha umutlu olabilmek ise istediğiniz şeyleri kendiniz yazın ve unutmayın, neden olmasın?

Sevgi ile kalın.

Not: Eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için ise [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş