NE İSTEDİĞİMİZE ODAKLANMA ZAMANI


Dün eşimle sohbet ediyorduk. Eşim enerji konusuna benden daha meraklı ve bu alanda daha bilgilidir. Takip ettiği bir kaynakta bu hafta sonunun ilginç bir enerjisi olacağından bahsedildiğini söyledi. Ne istediğimize daha fazla odaklanmak için doğru bir dönem olduğunu, bunun istediğimiz şeylere daha hızlı ve kolay bir şekilde kavuşmamızı sağlayacağını ilave etti. Elbette bu doğru, diğer yandan sadece bu hafta sonu için değil yaşamımızın tamamında uygulamak çok faydalı olacaktır.

Peki, bir insan çok basit şekilde ne istediğine nasıl odaklanabilir? Odaklanmak, dikkatimizi vermek demektir. Dikkatimizi verdiğimiz şeyleri çoğaltma potansiyeline sahip olan enerjisel varlıklarız sonuçta (çekim yasası).

Ben odaklanma işini daha çok yazarak yapıyorum. Ne istediğimi düşünüp yazıya döküyorum. Bir tür istekler günlüğü şeklinde düşünebilirsiniz. Bu şekilde isteklerim gerçekleştiğinde bazen geriye dönüp bu konudaki düşünce tohumlarını ne zaman ekmiş olduğumu da görebiliyorum.

İstediğim şeye kavuşmam bazen bir gün, bazen bir yıl sürüyor. Süreyi belirleyen şey odaklanmanın yanı sıra şüphesizce inanabilmek ve isteğe karşı bir bağımlılık oluşturmamaktır. Bu konuları ilk kitabım Hayatını Seç’te geniş kapsamlı olarak ele almıştım. Şüphesizce inanmak ile ilgili çok yakın tarihte bir yazı yayınlamıştım, arşivden bakabilirsiniz. Bağımlılık oluşturmamak ise çok kısaca; benim hayatım zaten güzel, isteğim olursa çok güzel olacak şeklinde düşünebilmek ve hissetmek, isteğim olmazsa öldüm bittim moduna girmemek.

İnsanlar baktıkları yöne doğru ilerlerler. Dolayısı ile bugünden başlayarak belli bir dönem boyunca ne istediğinize daha fazla odaklanın lütfen. Hayatınızda olumlu sonuçlarını göreceksiniz, sadece biraz sabırlı olun ve dikkatinizi istediğiniz şeylerde tutmaya devam edin.

Geçmişi gereğinden fazla düşünmeyin, gelecek çoğu durumda geçmişten bağımsız olarak şekillenme potansiyeline sahiptir. Eğer ne istediğinize odaklanabilirseniz.

Bugün çok kısa, pratik bir egzersiz yapın. Neler istediğinizi düşünün ve yazın. İstekleriniz gerçekleştiğinde nasıl bir hayatınız olacak, hayal kurun ve hissetmeye çalışın. Yarın da devam edin. Fırsatınız olduğunda sevdiğiniz bir arkadaşınıza anlatın.

Neye odaklanacağımı bilmiyorum diyorsanız, sağlığa, bolluğa ve sevgiye odaklanın.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı ne istediğinizi bulmanızı ve ona odaklanmanızı kolaylaştırır, bilgi için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş