NASIL OLACAK?

NASIL OLACAK?

Geçtiğimiz günlerde motivasyon ile ilgili bir yazı yayınlamıştım; fırsatınız olursa web sitemden o yazıyı da okumanızı isterim. Yazıda bir cümle vardı: “Nedenlerle motive olur, nasıllar ile motivasyonu kaybederiz.” Bugünkü yazımda bu konudan bahsetmek istiyorum. Bana en çok sorulan soru ya da yapılan yorumlardan bir tanesi de “iyi güzel ama nasıl olacak?” şeklinde.

İlk söylemek istediğim şey kendinizi yapmak istediğiniz değişime adayın. Adamak kelimesinden ne anlıyorsanız onu yapmalısınız. Benim anladığım; zamanımı, paramı, ilişkiler ağımı yapmak istediğim şey konusunda kullanmak. Özellikle de zaman konusu önemli, yapmak istediğiniz şey öncelikleriniz arasında değil ise işiniz zor. İlk aşama öncelikler arasında birinci sıraya yerleştirmek olabilir.

Daha sonra ufak ufak bir şeyler yapmaya başlayın, eylemlerde bulunun, hayat harekete geçene yardım eder. Bir şeyler yaparak çoğu zaman araştırmalara kıyasla daha fazla bilgi ediniriz.

Bir şeyler yapmaya başlayınca bu konu ile ilgili başınıza gelen olayları geniş bir bakış açısı ile farklı yönlerden değerlendirmeye çalışın, hayat hakkında bir fikrim var, en çok ihtiyaç duyduğumuz deneyimlerle karşılaşıyoruz, amaç öğrenmek ve gelişmek, bunu aklımızda tutmamızda yarar var, karşılaştığınız sorunlara da bu gözle yaklaşmaya çalışın lütfen, onları çözerek bir şeyler öğreneceksiniz.

Ayrıca cesarete ihtiyacınız olacak, korkularınızın kaybolmasını beklemeyin, onlarla birlikte ilerleme cesareti gösterin. Süreç boyunca Kararlılığınız test edilebilir, devam edin. Bizim için önemli bir konuda karar aldığımızda nedendir bilinmez bu kararımızı sınayan olaylarla ya da kişilerle karşılaşırız, kendinize güvenin, aldığınız karara uygun şekilde davranmaya çalışın.

Son olarak da İletişim ağınızı güçlendirmenizi öneriyorum, tek başına yapabileceğimiz şeyler sınırlı, bu nedenle yardım istemekten çekinmeyin, fikir alın, birlikte yapın, danışın.

Yarın da bu önemli konuya devam ediyor olacağız.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı kış dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar