MUTSUZLUK, MUTLULUĞUN HABERCİSİDİR


Mutsuz musunuz? Size iyi bir haberim var. Eğer mesajı doğru okuyup bir değişim yolculuğuna çıkarsanız mutluluk yakınınızda. Mutsuzluk, bizi mutluluğa davet eden bir habercidir.

Öncelikle mutsuzluğumuzun nedenlerini doğru tespit etmeliyiz. Teşhis çok önemlidir. Mutlulukla Değişim Programı’nın birinci veya ikinci seansında danışanlarımla birlikte bunu tespit ederiz. Sizin mutsuzluğunuz nelerden kaynaklanıyor?

Yazarak başlayın, ifade etmediğimiz veya edemediğimiz duygular mutsuzluğumuzun temel nedenleri arasında yer alabilir.

Kendinizi ihmal etmiş olabilir misiniz? Şimdi kendinize zaman ayırma ve kendinize, hayatınıza, yapmak istediklerinize odaklanma dönemi. Yılbaşına kadar yaklaşık olarak dört aylık bir zaman var, bu dönemi iyi değerlendirin lütfen.

Hayatınızla ilgili ters giden şeyleri düzeltmek, mutluluğunuzla ilgili yeni ve güçlü kararlar almak için neye ihtiyacınız var? Aradığınız şey daha fazla huzur mu, sevgi mi, paylaşım mı? Mutluluk sadece maddi şeylerde değil, olayın maddi olmayan boyutu da önemli, sizi mutlu eden şeyler neler?

Her şeyin başı elbette sağlık, ama ya sonrası? Sıralamanız nasıl? Farkındalığımızı artıracağız, kendimizle barışacağız, gerekiyorsa kendimizi ve hayatımızdaki diğer insanları affedeceğiz, kendimizi sevip özgüvenimizi yükselteceğiz. Sonrasında ise eyleme geçme zamanı.

Mutsuzluktan kurtulmak bazen zordur, mutsuzluğu iyi anlamak, kabul etmek, sonrasında ise değiştirmek için adımlar atmak gerekir.

Mutsuzluğun mesajını doğru okur, mutluluk için değişime başlarsanız, haberci (mutsuzluk) görevini tamamlar ve yaşamınızdan ayrılır.

Hepimize daha mutlu günler diliyorum, sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Ekim ayı kayıtları devam etmektedir, bilgi için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.