MUTLULUK VE DİNLENME

MUTLULUK VE DİNLENME

Hayatın temposu zaman zaman yorucu olabiliyor. Bu nedenle bazen devam etmeden önce biraz dinlenmek gerekiyor; geçenlerde ben de kısa bir tatil yapıp yenilendim. Bilge zaman zaman bana “çok acele etme, çok da yavaş gitme” der, çoğu zaman olduğu gibi dengenin önemine işaret eder.

Dinlenmek, zaman zaman tembellik haklarımızı kullanmak, hem sağlığımızı hem de mutluluğumuzu olumlu olarak etkiler.

İnsan bazen küçük molalar almalı hayattan ve kendisine dönüp şunu sormalı; nasıl hissediyorum? Cevaplarınızı da not almanızı tavsiye ederim. Nasıl hissettiğimiz pek çok şeyden daha önemli olabilir.

Ayrıca paylaşmak da önemlidir, ailenize ve sevdiklerinize daha çok zaman ayıracağınız birkaç gün geçirmek size de onlara da iyi gelecektir.

Dinlenmek ve mutluluk dediğimizde bunun uyku ile de ilgisi vardır. Aynı saatte yatıp aynı saatte uyanacağınız ve kendinizi zinde hissedeceğiniz bir uyku düzeni oluşturmaya çalışın, mutluluk seviyeniz hemen artacaktır.

Geçen gün ayrı bir yazıda kaleme almıştım, hayata zıt gitmeyin onunla anlaşın. Özellikle de yorgun hissettiğinizde kendinizi ve hayatı çok zorlamayın.

Biraz sadeleştirin hayatınızı, ihtiyaç duyduğumuz şeyler aslında o kadar da fazla değil, bunun farkına varmak başlangıçta şaşırtıyor gerçekten insanı.

Rahat hissetmek önemli, ne kadar sade bir hayatınız olursa o kadar iyi.

Ayrıca hayır demeyi de öğrenmeye çalışın ve hayallerinizi ertelemeyin. Bunları da ayrı yazılarda ele alırız artık.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Eylül ayı kayıtları başlamıştır, kişiye özel ve toplam katılımcı sayısı sınırlı bir programdır, bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar