MUTLULUK İÇİN KÜÇÜK NOTLAR

MUTLULUK İÇİN KÜÇÜK NOTLAR

Kitap başlığı gibi oldu yazının başlığı, kim bilir belki altıncı kitabım için kullanabilirim. Mutluluk için üretimin şart olduğunu düşünüyorum; bu nedenle olabildiğince üretken olmaya çalışıyorum. Yazı yazmak, kitap yazmak beni gerçekten mutlu ediyor. Bu nedenle daha fazla mutluluk için kendinize sorumanız gereken sorulardan birisi de “daha farklı ne üretebilirim?” sorusu olmalıdır.

Mutluluk için bir diğer konu başlığı sadeleşmek olmalıdır; ne kadar sade o kadar iyi. Bu nedenle hayatınızda neleri sadeleştirebileceğinizi düşünün lütfen, kıyafet dolabından arkadaşlara, iş yapma tarzınızdan mutfağınıza kadar pek çok şeyi sadeleştirebilirsiniz.

Daha sonra yavaşlamayı da öğrenmek gerekiyor, en azından zaman zaman, hayatın tadını çıkarmak için böyle molalara ihtiyaç duyuyor insan, biraz sakinleşin, rahatlayın, gevşeyin, bir şeyler bırakın size ayak uydursun.

Belirsizliğe belli ölçülerde izin vermeyi öğrenmek gerekiyor; çok komplike düşünmek her ihtimali hesaba katmaya çalışmak yoruyor insanı.

Düşünme odaklı bir hayattan ziyade eylem odaklı bir hayat yaşamak da önemli; sadece düşünmek için gelmiş olsaydık fiziksel bir bedene de ihtiyacımız olmazdı.

Çalışmak, sevdiğimiz işi yapmak, yaptığımız işi daha çok severek yapmanın yollarını bulmak önemli, çünkü önemli bir kısmı çalışarak geçiyor günün.

Elbette sağlık, hatta en başta, sağlığımıza yatırım yapmak önemlidir. Sonra da sevgi bağlarına sahip olmak, korumak ve geliştirmek.

Gülmek, sahi siz en son ne zaman gerçekten içten gelerek güldünüz? Mutluluk ihmal etmeye gelmez.

Hepinize mutluluk dolu günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar