MUTLULUK FREKANSINA UYUMLANMAK

MUTLULUK FREKANSINA UYUMLANMAK

Bazen bir duyguya kapılırsınız, hayatta her şey olmasını istediğiniz gibi ilerlemektedir, adeta sihirli bir el dokunmuş ve sizin için tüm yolları ve kapıları açmış, önünüze istediğiniz her şeyi sermiştir. İstediğiniz her şey size doğru çekilmektedir ve istedikleriniz kısa süre içinde karşınıza çıkmaktadır. Her gün güzel sürprizler ve küçük mucizeler ile karşılaşırsınız. Peki bu nasıl olmaktadır veya devamlılığı için ne yapılabilir?

Birincisi bu konu temiz kalpli iyi bir insan olmakla ilgilidir; ama bu tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda kendinizi iyi hissetmeniz, mutlu olmanız, keyifli olmanız, hayataın harika bir hediye olduğunu düşünmeniz de önemlidir.

En sık yapılan hata bu konuyu herhangi bir olayın gerçekleşmesine bağlamaktır, yani şu isteğim gerçekleşince bak beni gör o zaman ne kadar mutlu olacağım ve etrafıma ışıklar saçacağım demek doğru değildir, istekleriniz henüz gerçekleşmeden bu frekansa yükselmeniz daha doğru bir yöntem olacaktır.

Bunun için hayatınızda zaten var olan güzel şeylere odaklanın ve bunlar için bol bol şükredin, ilk kitabım Hayatını Seç’te bu konuyu uzun uzun anlattım, lütfen eğer okumadıysanız bir tane edinip oradan okuyun bu konuyu.

Pek çok şeyin mümkün olduğu harika bir alandan bahsediyorum ve elbette bir emek karşılığında bir şeylerin gerçekleşmesinden söz ediyorum, yoksa oturduğumuz yerden isteklerimizin gerçekleşmesi değil anlatmak istediğim.

Zaten çoğumuz bunu arzu ediyor, isteyelim, akılcı bir şekilde emek verelim ve sonuçlar alalım. Burada gözden kaçan unsur keyifli olma kısmı işte. Bir şeyi yaparken ne kadar keyif aldığınız, daha geniş kapsamda bakacak olursak hayatın size ne kadar keyif verdiği çok önemli. Bunları yapabildiğiniz ölçüde işiniz kolaylaşıyor.

Hayatta anlamlı bulduğunuz, yararlı bulduğunuz ve size keyif veren neler varsa onları çoğaltın biraz bu dönemde, olumlu sonuçlarını görürsünüz.

Bazen zorluğu azaltıp keyfi artırmak bizi istediğimiz sonuçlara daha dolay yaklaştırır. Genel bakış açısı da şu şekilde olmalıdır, benim hayatım zaten güzel, isteklerim olursa sadece daha güzel olacak.

Hepimize daha keyifli, mutluluk frekansında günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Yaz Dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar