MUTLULUK BİR TAKIM OYUNUDUR


Bugün 11 Şubat, benim doğum günüm. Mutluyum, mutluluğun bir takım oyunu olduğuna inanıyorum ve sanırım ben iyi bir takım oyuncusuyum.

Bundan beş gün önce 6 Şubat tarihinde eşimle birlikteliğimizin 20. Yılını kutladık, 1995 yılında çıkmaya başlamıştık. 18 yıllık güzel bir evliliğimiz ve iki tane harika kızımız var. Duru 11, Ada ise 5 yaşında. Fiziksel olarak Duru bana, Ada ise eşime benziyor.

Pazar akşamı seanslarımı bitirip eve geldikten sonra Annem, kız kardeşim ve bizim kızları birlikte oyun oynarken buldum, çok hoş bir görüntüydü. 67 yaşındaki annem ve 5 yaşındaki küçük kızım aynı masada, onları izledim bir süre ve mutluluğun bir takım oyunu olduğunu düşündüm.

Kayınvalidem de bizimle aynı sokakta oturuyor, aynı annemle kız kardeşim gibi. İstanbul için büyük avantaj, birbirimize el sallasak görürüz yani o derece.

Akrabalarım var, her zaman göremesem de beni sevdiklerini bilirim, onlar da beni sever. Ben insanları çok severim zaten genelde, onlar da beni sever, ofisimin olduğu iş hanının çaycısı geçenlerde anneme beni anlatıyormuş, abiyi çok seviyorum diye, duyunca çok mutlu oldum.

Dostlarım var, 25 yıldır birlikteyiz ve her 15 günde bir toplanır birlikte yemek yeriz, fırsat bulursak başka şeyler de yaparız, kısa bir tatil yapmıştık 2014 yılında, tadı damağımızda kaldı.

Arkadaşlarım var, fırsat buldukça hallerini hatırlarını sorarım, onlar da beni ihmal etmezler, işlerimin yoğunluğu nedeniyle görüşemediğimizde biraz sitem ederler sadece.

Danışanlarım var, her hafta en az 20 kişiyle seans yaparım, mutluluk yolculuğunda bir süre birlikte ilerleriz, sonrasında da ilişkimiz bitmez, arada bir buluşuruz.

Okurlarım var, kitaplarımı okuyanlar, bu sayfanın takipçileri. Mesaj atarlar, güzel yorumlar ve beğenileri ile destek verirler.

Bugün 43 yaşımı bitirdim, bana sorarsanız mutluluk insan ilişkileridir, iyi bir takım oyuncusu olabilmektir.

Hepinize doğum günüm vesilesi ile hayat yolculuğunda bana eşlik ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Bir ihtiyacınız olursa bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgi ile mutluluk ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.