MUTLULUĞUN SIRT ÇANTASI


Bazen sırtımızda bir çanta ile dolaştığımızı düşünürüm, içine mutlu düşünceler yerleştirirsek hafif olur, mutsuz düşünceler çantayı ve bizi ağırlaştırır. Bugünkü yazımda mutluluk çantasına neler yerleştirebileceğimizi sizlerle paylaşmak istedim.

Ben çantama önce biraz cesaret yerleştiriyorum evden çıkmadan önce. Cesur davrandığımı düşündüğüm en son olayı kendime hatırlatarak yapıyorum bunu. Korkunun yerini sevgi aldığında daha cesur olabildiğimi fark ediyorum yıllar geçtikçe.

Daha sonra çantama ilgi yerleştiriyorum. O gün karşılaşacağım tüm insanlarla ve anlattıklarıyla yakından ilgilenmeye niyet ediyorum. Herkesin ilgilenmeye değer bir hikayesi olduğu düşüncesi beni mutlu ediyor.

Bir üst katmana bugün yeni bir şeyler öğrenme niyetimi yerleştiriyorum. Herkes ve karşılaştığım her olay bana bir şeyler öğretme kapasitesine sahip. Bugün bir şeyler öğreneceğimi bilmek beni mutlu ediyor.

Sonra baktığım her şeyde bir mucize görebilme düşüncesi yerleştiriyorum çantama. Çok sevdiğim bir söz var, sanırım Einstein’a ait, “hayatı yaşamanın iki yolu vardır, ya hiçbir şeyin mucize olmadığını düşünmek ya da her şeyin bir mucize olduğunu fark etmek”. Ben ikincisini tercih ediyorum ve bu beni daha mutlu yapıyor açıkçası.

Çantama, zamanın değerini bilmek düşüncesi yerleştiriyorum daha sonra, sahip olduğumuz en kıymetli şey zaman belki de. Zamanımı iyi yönetmeyi seçiyorum, olabildiğince uyguluyorum.

Son olarak da huzurlu olma düşüncesini yerleştiriyorum sırt çantama. Ne olursa olsun ben elimden geleni yaparsam olayların bir şekilde benim için iyi sonuçlanacağına inanıyorum.

Çantamı kontrol edip evden çıkıyorum, günlerim genellikle mutlu geçiyor, kabul, her zaman değil ama çoğu zaman.

Siz mutluluk çantanıza neler yerleştirmek istiyorsunuz, hiç düşündünüz mü?

Sevgi ile kalın, güzel bir Pazar günü diliyorum.

P.S.: Kalıcı ve uzun süreli mutluluk halini kolaylaştıran Mutlulukla Değişim Programı bahar dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

 

 

 

 

 

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.