Şu an sizi sınırlayan hiçbir engel olmasaydı en mutlu olacağınız yer veya yapacağınız aktivite ne olurdu? Hayal kurmak da mutluluğu besler. Günde 15-20 dakika bu ve benzeri sorulara cevap arayarak bir mutluluk resmi çizebilirsiniz.

Sadece hayal kurmak elbette yeterli olmayabilir, çok küçük de olsa eyleme geçmek daha etkilidir. Gitmek istediğiniz bir yer mi var, her ay kenara az da olsa bir miktar para atmaya başlayın bunun için, işte eyleme geçmiş oldunuz, tebrikler.

Geçen hafta hayatta en mutlu olduğum dönem isimli bir yazı yayınlamıştım, çok olumlu tepkiler geldi. Mutluluk üzerine düşünmek ve yazmak bile mutluluğu artırıyor. Web sitemde ana sayfamda mutluluk için 25 önerim var, onları da okuyabilirsiniz zaman zaman.

John Lennon’un meşhur hikayesidir. Lennon ilkokuldayken sınıfa bir ödev verilir. Ödevin konusu; “büyünce ne olmak istiyorsun?” şeklindedir. Diğer öğrenciler hayallerindeki meslekleri yazarken John Lennon’un cevabı “mutlu olmak istiyorum”dur. Hocası “ödevi anlamamışsın” der, Lennon’un cevabı ilginçtir, “bence siz yaşamı anlamamışsınız.”

Sevgiye, iyiliğe, mutluluğa her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz günler yaşıyoruz. Lütfen içinizdeki sevginin, iyiliğin dışarı akmasına da izin verin. Elinizden geldiği ölçüde insanlara yardım edin. Yardım etmek inanılmaz mutlu eder aynı zamanda.

Bu hafta hep mutluluktan bahsettik. Hepimiz daha mutlu günlerde yine hep birlikte olalım.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı okuyabilirsiniz.