MUTLULUĞUN ARİFESİNDE


Bugün arife, yarın ise bayram. Bayramlar bana hep mutluluğu çağrıştırır, arife günü de bir gün öncesi olduğu için kendimi mutluluğa hazırlarım. Ya şu an hayatımızda bizi çok mutlu edecek gelişmelerin arifesinde isek buna nasıl hazırlanmalıyız?

Hayatta pek çok şeyin çok çabuk değişebildiğine tanık oldum, bu nedenle genel olarak iyimser bir insan olduğumu söyleyebilirim. Şu an içinde bulunduğunuz ruh hali veya durum size bir bayram sevinci yaşatmaktan çok uzak ise lütfen hemen ümitsizliğe kapılmayın. Belki de mutluluğa çok yakınsınız ya da mutluluğun arifesindesiniz.

Mutlu olduğumuzda düşündüğümüz şeyler vardır ve düşündüğümüzde mutlu olduğumuz şeyler. Mutlu olunca güzel şeyler düşünmek zaten kolaydır, biraz daha emek gerektiren konu ise mutsuz iken güzel düşüncelerin gücünden yararlanıp biraz olsun umutlu olabilmektir.

Hiç düşündünüz mü, şartlar ne olursa olsun, düşündüğünüzde sizi mutlu eden neler var? Örneğin ben çocuklarımı düşünürüm, onların tatlı ve şirin hallerini düşünmek beni mutlu eder, danışanlarımı düşünürüm, onların yolculuklarına eşlik etmenin keyfini düşünürüm, eşimle yapmayı planladıklarımızı düşünürüm, bir sonraki tatili düşünürüm, yeni kitabımı düşünürüm.

Kendimden bir şeyler bulurum hayallerimde, hayallerinde. Sevgi üzerine inşa edilebilir ancak mutlu bir hayat.

Bugün arife günündeyiz ve sizden yapmanızı rica ettiğim tek bir şey var, lütfen bugün güzel şeyler düşünün, mümkünse bayramda da devam edin, ben de yazılarıma devam edeceğim. Sevmeye ve sevilmeye, sevginizi göstermeye özel bir önem verin.

Yarın harika bir bayram gününde buluşmak dileği ile.

Sevgi ile kalın.

Not: İkinci baskısı yapılan Hayatını Değiştir kitapçılara dağıtılmıştır, üç kitabıma da D&R ve diğer kitapevlerinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.