MOTİVASYONU ARTIRMAK

MOTİVASYONU ARTIRMAK

Geçtiğimiz günlerde yazılarımı yakından takip eden bir okurumdan şöyle bir mesaj aldım, “Mert Bey, yaz bitti, okullar açıldı, işe başladık, uzun bir süre tatil yok, havalar soğudu, biraz daha erken kararıyor artık, bu dönemde motivasyonumuzu nasıl artırıp koruyabiliriz?”. İşte cevaplarım.

Doğa nasıl mevsim geçişleri ile kendisini yeniliyorsa insanlar da mevsim geçişlerinde bir yenileme dönemi başlatabilirler hayatlarında.

Değişim ve eyleme geçmek motivasyonumuzu olumlu anlamda destekleyecektir. Dolayısıyla öncelikle kendimize bu dönemi için bir veya birkaç hedef belirlemeliyiz. Yılbaşına kadar olan dönemde hayatımızda nasıl değişiklikler olmasını istiyoruz veya en azından hangi konularda bir adım atmak istiyoruz, bizi daha mutlu edeceğini düşündüğümüz gelişmeler neler olabilir hayatımızda?

Bir liste oluşturduktan sonra önceliklendirme yapabiliriz artık, örneğin beş tane isteğiniz içinden en önemli gördüğünüz hangisi acaba?

Daha sonra bu konuda hemen bu hafta neler yapabileceğinize odaklanmak gerekiyor. Gerçekten bir adım atmaktan bahsediyorum, eylemin gücü pek az şeyde vardır.

Kendimi iyi hissedince yaparım demenin fazla bir anlamı yoktur, çünkü çoğu zaman yapınca kendinizi iyi hissedersiniz.

Sadece düşünerek ve zihinde tartarak bazı şeyleri anlamak, bize uygun olup olmadığını kestirmek de çoğu zaman mümkün değildir, fiilen yapmak gerekir anlamak için.

Daha güzel bir hayat için harekete geçin, motivasyonunuzu artırın.

Sevgi ile kalın.

Not: Yılbaşına kadar olan dönemde yapmak istediğiniz değişimleri hızlandırmak için kişiye özel bir program olan Mutlulukla Değişim Programı’na katılabilirsiniz, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş