MIŞ GİBİ YAPMANIN ÖNEMİ

MIŞ GİBİ YAPMANIN ÖNEMİ

“Mış gibi yapmayı” henüz isteklerimiz gerçekleşmeden sanki gerçek olmuşçasına o ruh haline girebilmek olarak tanımlıyorum.

Elbette bunun için isteklerimizin gerçekleşeceğine şüphesizce inanmak, şüphesizce inanabilmek için de bu konuda bir şeyler yapıyor olmak gerekir.

Geleceğe, daha iyi bir geleceğe adım atmak için, mış gibi yapmak iyi bir seçenek olabilir. Kendini gerçekleştiren bir kehanet gibi düşünebilirsiniz. Büyüklerimiz ne demiş, kırk kere söylersen olur, o halde gelin bugün her ne yapmak istiyorsanız, her ne olmak istiyorsanız onu dile getirmeye başlayın. Sonra da bu isteğinizin gerçekleşeceğine tüm kalbinizle inanarak öyle davranmaya başlayın.

Hayallerimizin çoğu bir gün gerçek olup karşımıza çıkarlar, potansiyelimizin üst seviyesi bilinemez. Daha iyi bir halimiz elbette mümkündür.

Kendine daha fazla güvenen, daha mutlu haliniz nasıl bir insan olurdu? Lütfen gözünüzde canlandırmaya çalışın, nasıl yürür, nasıl konuşurdu, bir günü nasıl geçerdi, işte bu insan olun önce, mış gibi yapın, bu isteklerinizin gerçekleşmesini kolaylaştırır, çünkü sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Kendimizi daha iyi hissettiğimizde çözümlere ulaşmak kolaylaşır. Fırsatlar adeta bize doğru çekilirler.

Bu arada mış gibi yaptığınızda oluşan kişi de sizsiniz, bunu unutmayın lütfen.

Sevgi ile kalın.

Not: Bu ve benzeri konular ile ilgili daha geniş kapsamlı bilgiler kitaplarımda yer almaktadır, Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar