MEVSİM GEÇİŞLERİNDE RUH HALİMİZ

MEVSİM GEÇİŞLERİNDE RUH HALİMİZ

Uzun süren yaz mevsiminin sonlarına geldiğimiz ve sonbaharın kapısında durduğumuz şu günlerde bazılarımız kendini harika hissetmiyor olabilir. Nedensiz olarak ortaya çıktığını düşündüğümüz bu durum aslında biraz da mevsim geçişi ile ilgili. Artık gündüzler yaz aylarında olduğu gibi aydınlık ve güneşli olmayabilir, bu da enerjimizin düşmesine yol açabilir.

Gündüzler kısalıp geceler uzarken ve hava genel olarak serinlerken bu değişime bedenen, zihnen ve ruhen uyum sağlamak için ekstra bir çaba sarf etmemiz gerekiyor.

Her şeyden önce kendinize, nasıl hissettiğinize ve enerjinize önem verin. Size iyi gelen şeylere zaman ayırmak bu dönemde hiç olmadığı kadar önemli olabilecektir.

Umutlarınızı tazeleyin, bu konuda ayrı bir yazı da yayınlamıştım, arzu ederseniz kendi adımı taşıyan web sitesinden okuyabilirsiniz.

Belli bir rutininiz olsun, örneğin sabahları ve akşamları yürüyüş yapmak, günde yarım saat kahve ve kitap keyfi yapmak, sevdiğiniz arkadaşlarınızla telefonda on beş dakika sohbet etmek gibi.

Uykunuza dikkat etmeye çalışın, mümkün olursa erken yatıp erken kalkmaya çalışın. Beslenmenize dikkat edin, doktorunuzun tavsiyesi ile bağışıklık sistemini destekleyen vitaminler de kullanabilirsiniz.

Her şeyi hemen o anda çözmeye çalışmayın, sakin kalmaya ve sabırlı olmaya gayret gösterin.

Mümkünse bir hobiniz, bir ilgi alanınız olsun. O konu ile ilgili olarak en azından araştırmalar yapın ve bir arkadaşınızla paylaşın.

Sevgi bağlarınızı sıcak tutmaya özen gösterin.

Hepimiz için güzel bir dönem olsun.

Sevgi ile kalın.

Paylaş