Mert Çuhadaroğlu Kimdir ?

“Ben hayallere inanan ve bunların peşinden giden biriyim sadece…” 

946843_141795552692257_1663674794_n1972 yılında İstanbul’da doğdum. İlk gençlik yıllarım Erenköy’de geçti. O zamanlardan bugüne kadar sürekli bir öğrenme çemberi içindeyim. Sankt Georg Avusturya lisesinde okudum ve ardından Avusturya’ya giderek kısa bir süre üniversite eğitimi aldım. Daha sonra Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümünden mezun oldum.  Önce bir denetim şirketinde çalışmaya başladım,  ardından aile mesleği olan bankacılık sektörüne geçtim. Denetim ve finans alanında 15 yıl boyunca önemli sorumluluklar aldım. Kurumsal iş yaşamında geçirdiğim 15 yıllık süre, dolaylı olarak yaşamımın pek çok alanını etkiledi ve bana çok şey kattı.

2009-2012 yılları arasında “Benim Hayat Amacım Nedir?”, “Daha İyi Ne yapabilirim?”, “Daha Keyifli ve İstediğim Gibi Yaşayacağım Bir Hayatı Nasıl Kurgulayabilirim?” sorularını kendime sordum. Bugüne kadar ki hayat deneyimim, iş tecrübem ve araştırmalarım neticesinde ben kendi sorularımın cevaplarını buldum. Kendi içime yaptığım yolculukta kendimle yüzleştim ve hayat amacımı keşfettim.

Hedefime doğru şekilde ulaşmam için öncelikle bir eğitim sürecinden geçmem gerekiyordu ve Erickson College İnternational’dan yaşam koçluğu eğitimimi aldım. Yaşam Koçluğu teorik eğitimimi, kişisel geçmişimdeki eğitim ve tecrübelerimle harmanladıktan sonra kişiler üzerinde de uyguladım ve bugün pek çok danışanıma, yaşam yolunda rehber olmaya gayret gösteriyorum.

Bunun yanın sıra yaşam yolculuğumda bana yol arkadaşlığı yapan eşim ve aşkım Özge ile kızlarım Duru ve Ada’nın sevgileri beni her an daha mutlu ediyor.