LATTE DEYİP GEÇMEK LAZIM BAZEN

LATTE DEYİP GEÇMEK LAZIM BAZEN

Geçenlerde çok sevdiğim bir arkadaşım ile kahve içmek üzere dışarıda bir yerde buluştuk. Garson siparişlerimizi almaya geldi, ben Latte istedim, arkadaşım da Latte istedi, ama tarifi ile garsonu zorladı biraz. “Nasıl süt kullanıyorsunuz, yağsız süt olsun mümkünse, süt sıcak olsun ayrıca, bu önemli” dedi. Garsonumuz en son “size sıcak süt getiriyorum, doğru anladım mı ?” diye sordu, arkadaşım az kalsın sıcak süt içecektiJ. Ona dedim ki “Latte deyip geçmek lazım bazen”, bana hak verdi ve bu konunun hayata nasıl uygulanabileceğini konuştuk.

Hayata biraz sade ve basit yaklaşmak lazım benim görüşüme göre, hayata çok fazla müdahale ettiğinizde veya fazla detaya girdiğinizde genel tabloyu gözden kaçırabiliyorsunuz. Hayatı bir satranç oyununa çevirmemek gerekir.

Hayattaysanız ve sağlıklıysanız keyfini çıkarın hayatın, bir veya iki tane öncelik belirleyin, o konular ile ilgili olarak gerektiğini düşünüyorsanız detayları araştırın ve önemseyin ama bunu hayatın her alanına yaymaya kalkmayın lütfen.

Gelecekle ilgili de her konuda çok fazla detaylı planlar yapmayın. Genel bir yön duygusu oluşturacak kadar planlamak çoğu durumda yeterlidir. Endişe duyduğunuz konularda detaylara girmek ve planlar yapmak elbette sizi rahatlatır, buna bir sözüm yok. Diğer yandan çok fazla detaya girip henüz yaşanmamış bir geleceği tüm detayları ile tarif etmeye kalkmayın, güzel sürprizlere de yer kalsın biraz.

Hayatta ciddiye alınacak şeyler var, alınmayacak şeyler var, her şeyi ciddiye almaya kalktığınızda işin keyif kısmı kaçabilir. Kafayı takıp dert ettiğiniz şeyler bundan bir yıl sonra önemini koruyacak mı? Gülüp geçmek de lazım bazen, bunu düşünün lütfen.

Sevgi ile kalın.

Not: Kişiye özel seminerlerim başlamıştır, detaylı bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş