KÖTÜ GİDİŞİ TERSİNE ÇEVİRMEK

KÖTÜ GİDİŞİ TERSİNE ÇEVİRMEK

 

Hayat bazen kolay akar, bazen de zorlanırız. Kötü gidiş dönemleri genellikle daha zorlayıcı olur elbette. Bunu tamamen önlemenin bir yolunu bilmiyorum, diğer yandan kötü gidiş dönemlerinin süresini kısaltabilecek bazı önlemler önerebilirim, bugünkü yazımda bu konuyu ele almaya karar verdim.

Hayatımızda karşımıza çıkan olayların önemli bir kısmının boşuna yaşanmadığını ve bunun bize bir şeyler öğretmek için karşımıza çıktığını düşünüyorum. Bu yüzden olayları iyi veya kötü olarak etiketlemekten ziyade genellikle ben bu olaydan ne öğrenebilirim, nasıl bir ders çıkarmalıyım diye konuya bakmaya çalışıyorum. Her zaman yapabiliyor muyum, hayır, ama çoğu zaman uygulayabiliyorum.

Hayatınızda kötüye giden alanlar varsa ve hızlıca durumu toparlamak istiyorsanız almanız gereken dersin ne olduğunu düşünmenizi istiyorum, bunu bulabilir ve artık daha farklı davranacağım noktasına gelebilirseniz süreci iyiye doğru çevirebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise kötüye giden konu ile ilgili olarak işlerin nasıl iyi olabileceğine dair planlar yapmak ve biraz da iyi ihtimallere odaklanmaktır.

Örneğin para durumunuz kötüye gidiyorsa bu durumu halının altına süpürüp yok gibi davranmaktansa durumu dürüst bir şekilde tespit edip nasıl önlemler alınabileceğini düşünmek ve bir yerlerden başlamak işe yarayacaktır.

Umutlu olmak de elbette kötü gidişleri tersine çevirmek anlamında işe yarar. Unutmayın, bugüne kadar pek çok “kötü” durumla karşılaştınız ve bir şekilde üstesinden geldiniz, bundan sonra da öyle olacak.

Sevgi ile umut ile kalın.

Not: Nisan ayı koçluk ön görüşmeleri devam etmektedir, bilgi ve randevu için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş