KONTROLÜ AZALTIN


Evrenin yasaları biz kabul etsek de etmesek de her daim işliyor, onlarla birlikte hareket etmek veya direnç göstermek ise tamamen bizim seçimimiz. Kontrolü bıraktığımızda dalgaların üzerinde sörf yapmayı deneyimliyoruz, her şeyi kontrol edeceğim diye tutturduğumuzda ise akıntıya karşı yüzüyoruz.

Kendimizi biraz olsun daha fazla akışa bırakmak hayat yolculuğunu daha keyifli hale getirecektir.

Bu aynı zamanda fırsatlara açık olmak demek. Sıkı sıkıya kontrol etmeye çalıştığınızda bütün dikkatiniz sürecin belli bir şekilde işlemesinde olduğundan; daha kolay, daha keyifli olanı rahatlıkla gözden kaçırabilirsiniz.

Sadece gerçekten ihtiyacınız varsa planlar yapın ve kontrol edin. Geleceğe biraz daha fazla güvenle bakın. Hayal gücünüzü daha çok kullanın.

Endişelenmek yerine en iyiyi bekleyin.

Kontrol etmek konusundaki aşırılıklarımız, en kötüsünü beklemek veya en kötüsüne hazırlanmakla ilgili düşüncelerimizden kaynaklanır.

Her şeyin istediğimiz gibi gerçekleşeceğine inanıyor olsak bu kadar fazla kontrol etme isteğimiz de olmazdı.

Kimse gelecekte ne olacağını bilme şansına sahip değil. Bu nedenle en kötü ihtimal senaryolarının yanına en iyi ihtimal senaryolarını yerleştirmek ve zihinde canlandırmak, en iyi ihtimaller için de hazırlanmak sizi daha mutlu edebilir.

Yarın yeni bir gün, hayatınızda yeni bir bölüm başlamasına hazırsanız o da başlamaya hazırdır. Bunun için kontrolü biraz olsun bırakmaya hazır mısınız?

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.