KENDİNİZE YENİ BİR ŞANS VERİN

KENDİNİZE YENİ BİR ŞANS VERİN

Hayat cömerttir, bize pek çok konuda ikinci hatta üçüncü fırsatları sunar, bu fırsatların farkına varabilmek için kendimize yeni bir şans vermeye hazır olmamız gerekir.

Bugün sizinle bir gözlemimi paylaşmak istiyorum. Diğer insanlar hata yaptığında genellikle anlayışlı davranabiliyoruz, ikinci bir şansı çoğu zaman tanıyoruz, kendimize karşı ise daha acımasız olabiliyoruz. Diğer insanlara verdiğimiz yeni şansı kendimizden sakınabiliyoruz.

Bir veya iki defa deneyip “başarısız” olduğunuz için denemekten vazgeçtiğiniz neler var? Tekrar peşinden gitmek için neye ihtiyacınız var? Belki da sadece kendinize yeni bir şans vermeye.

Etiketlemek konusunda çok marifetliyiz, özellikle de söz konusu kişi kendimiz olunca. Kendimize yapıştırdığımız etiketler bir süre sonra kaderimiz haline geliyor fark etmeden. Eğer geleceğinizi değiştirmek istiyorsanız söküp atın o etiketleri, siz geçmişiniz değilsiniz.

Bir bakış açısına göre hayat, yaşanmış günlerin değil, henüz yaşanmamış toplamıdır. Buradan devam edersek siz de yaptıklarınız veya yapamadıklarınız değil henüz denemediklerinizsiniz.

Büyük bir potansiyelimiz var, geleceği geçmişte aramak, potansiyelimizi hafife alarak yaşamak en basitinden yaşama karşı saygısızlık.

Hadi bugün şöyle bir silkinin ve yeniden başlayın, kendinize yeni bir şans verin.

Hepinize mutlu bir hafta diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş