KENDİNE GÜVEN, KENDİNLE KUCAKLAŞ

KENDİNE GÜVEN, KENDİNLE KUCAKLAŞ

Dünkü yazımızdan devam edelim, hangi kapıyı aralamaya çalışsak karşımıza kendine güven çıkıyor. O halde gelin bugün biraz da bu konuyu inceleyelim.

Kendine güvenmenin bir boyutu çözüm odaklı olmaktır ve siz de çözüm odaklı bir insansınız. Nereden mi biliyorum, hayattasınız, bugüne kadar pek çok sorunla karşılaştınız ve bir şekilde üstesinden geldiniz, merak etmeyin bundan sonra da öyle olacak.

Kendine güvenin bir diğer faktörü kendine inanmaktır. Yapabileceğini düşünmektir. Zaman zaman söylerim, bir şeyi yapamadığınızda yaptığınız, yapabildiğiniz şeyleri düşünün. Bugün lütfen bir beş dakikanızı ayırın ve bugüne kadar yaptığınız, başardığınız şeylerin bir listesini çıkarın, kendinize daha çok inanmaya başlayacaksınız.

Kendine güvenin diğer bir kısmı kendinden memnun olmaktır. Dün yazmıştım, yaptıklarınızın %90’ını doğru kabul edin diye. Kim söylemişti hatırlamıyorum insan hep başına gelen felaketlerin listesini tutar, güzel şeyleri çabuk unutur gibi bir cümle idi. Siz de sadece eksik ve yanlış olana odaklanmayı bırakırsanız yaptıklarınızın %90’ının tatmin edici olduğunu görebilirsiniz.

Niye böyle, küçüklükten beri bu şekilde yetiştirildik, eleştiri iyidir diye, başladık sürekli kendimizi ve çevremizi eleştirmeye, kendimize eleştirel yaklaşmaya bayılıyoruz. Kendinize söylediklerinizi başkasına söylerseniz kavga çıkar vallahi.

Kendinizle güzel konuşun, en çok kendisiyle konuşur insan.

Kendine güven, çünkü hayatı yaşamanın başkaca güzel ve keyifli bir yolu yoktur.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı sonbahar dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar