Mutlulukla değişim programı adını verdiğim ve uzun yıllardan beri başarı ile sürdürdüğüm bir koçluk programım var, bu programa dahil olan kişilerle genellikle başlangıçta kendilerini daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bazı çalışmalar yapıyorum.

Söz konusu olan bireysel mutluluk ise kişinin kendisini tanıması, neyi yapmanın veya yapmamanın onu daha mutlu ettiğini görmesi çok önemlidir. Hatta bir adım ileriye taşıyalım, böyle bir süreçten geçmemiş olan kişilerin kurdukları ilişkilerde de bazı sıkıntılar yaşanması çok muhtemeldir.

Ben uzun zamandan beridir mutluluğun peşinden giden bir insanım, olabildiği ölçüde uyguladığım şeyler var. Severek ve isteyerek yaptığım işlerin sayısını artırmayı başardım zaman içinde. Hayır demeyi de öğrendim.

Her şeyi kafaya takmamayı da öğrendim kendimi tanıdıkça, gerçekten önemli olan ile o kadar da önemli olmayan şeyleri ayrıştırmaya ve ayırmaya başladım.

Neyi hatırlamam gerektiğini neleri daha çabuk unutmamın iyi olabileceğini gördüm, bütün bunlar kendimi gerçek anlamda tanımaya başlamam ile mümkün oldu.

Artık düşündüğüm, konuştuğum şeyleri de daha dikkatli seçiyorum, zaman içinde bir alışkanlığa dönüşüyor zaten merak etmeyin.

Size iyi gelen neler var, bugün bu sorunun cevabı üzerinde düşünün lütfen, kendimizi yakından tanımaya başlamak bazı soruların cevapları üzerinde düşünmeye başlamakla mümkün oluyor.

Soru var ise cevapta vardır derim her zaman, mesele zaman ayırıp soruların cevapları üzerinde düşünmekte.

Kendinizi tanıma yolculuğunda faydalı bir gün diliyorum.

Sevgi ile kalın.