KENDİMİZİ DAHA FAZLA SEVMEK

KENDİMİZİ DAHA FAZLA SEVMEK

Yazı dizimizin dördüncü yazısı ile karşınızdayım. Ben şanslı bir insanım, çünkü sevgi dolu bir ortam içinde büyütüldüm, insanların beni sadece ben olduğum için koşulsuz olarak sevdiklerini gördüm.

Koşulsuz sevmek ve takdir etmek sonuçlardan bağımsız olarak sevmek, süreci takdir etmektir.

Kızlarıma ders çalışırlarken hep şunu söylerim, alacağınız sonuçlarla ilgilenmiyorum, en fazla çalışıp çalışmadığınızla ilgilenebilirim, size karşı sevgim sonsuz ve hiç bitmeyecek.

Kendinizi daha fazla sevmek için bu yöntemi kullanın lütfen, sadece siz olduğunuz için sevin, daha fazla sevin.

Mutlaka bir yöntem kullanmak ve ölçmek istiyorsanız da sorumluluklarınıza odaklanın, sonuçlara değil.

Sorumluluklarımız bizim elimizde olan şeylerdir, sonuçlar ise öyle değildir her zaman, hayat karışık bir sistem, bilinçli zihnimizle anlamak ve kavramak her zaman mümkün olmayabilir, her zaman 2+2 = 4 olmayabilir.

Sevdiğiniz insanlara nasıl davranıyorsunuz, onlara değer verdiğinizi nasıl gösteriyorsunuz? Bu sorunun cevabı önemli çünkü bir sonraki soru bunları kendinize karşı ne ölçüde uygulayabildiğiniz.

Kendimize karşı adaletli olabilmek çok ama çok önemlidir. Çıtayı çok yukarıda belirlemek veya çıtayı sürekli yükseltmek doğru bir yöntem olmayabilir.

Biraz da zaten sahip olduklarımıza ve başardıklarımıza odaklamalıyız ve kutlama yapmak için durup zaman ayırmalıyız.

Sahi siz en son ne zaman durup bir başarınızı kutladınız? Yarın başarı nedir, ne değildir ve bu kavramlar hayatımızı nasıl etkiliyor konusu ile devam edeceğiz.

Sevgi ile kalın.

Not: Eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş