KENDİMİZE ADİL DAVRANMANIN ÖNEMİ

KENDİMİZE ADİL DAVRANMANIN ÖNEMİ

Dünkü yazımızda kendimize daha fazla saygı duymaktan bahsetmiştim, bugün de kendimize adil davranmaktan bahsetmek istiyorum. Kendinize adil davrandığınızda adeta sihirli bir gücü harekete geçirmiş olursunuz.

Pek çoğumuz maalesef kendimizi eleştirirken bazen kantarın topuzunu kaçırıyoruz. Yaptıklarımız büyük ölçüde doğru, istisna olan durum ise hata yapmak. Bunu tam tersi şeklinde düşünürseniz, yani yaptığınız şeyleri büyük ölçüde yanlış kabul edip istisna olarak doğru kararlar verdiğinizi ve doğru şeyler yaptığınızı düşünürseniz hem adil davranmamış olursunuz hem de işin içinden kolayca çıkamazsınız.

Kendisine adil davranmayan kişi hatalarını büyütme, başarılarını küçümseme ve küçültme eğiliminde olacaktır. Bu da iç dengemizi bozacaktır.

Bugün 15-20 dakikanızı ayırıp bu konuyu düşünmenizi istiyorum, acaba kendinize ne ölçüde adil davranıyorsunuz?

Hepimiz düşüncelerimiz aracılığı ile kendimizle konuşuruz, eğer kendimize sürekli hata yaptığımızı söylersek, doğru yaptıklarımızı, iyi yaptıklarımızı önemsemeden geçersek işimiz zor.

Var olan, yapabildiklerimize odaklanmak dengeyi sağlayacaktır. Başarılarınızı listeleyin, paylaşın ve kutlayın. Öncelikle kendinize adil davrandığınıza emin olun.

Sevgi ile adalet ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz. Koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar