KENDİ KİTABINIZI YAZIN


2. Kitabımın son düzeltmeleri üzerinde çalışıyorum bugünlerde. Allah kısmet ederse Mart ayında yayımlanmış olacak. Kitap düzeltmesini yaparken aklıma gelen bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Başka birisinin yazdığı bir kitap hoşunuza gidebilir, tavsiyeleri uygulayabilir ve bazı konularda istediğimiz değişiklikleri yapabiliriz. Diğer yandan hiçbir kitap kendi yazacağınız bir kitap kadar üzerinizde etkili olamaz.

Kendi hayatımdan biliyorum. Koçluk almam isteklerime ulaşmamı hızlandırdı ve kolaylaştırdı. Ama belki de en etkili olan şey 2011 yazında bir kitap taslağı oluşturmamdı.

Yazmak başlı başına bir terapi aynı zamanda. Düzenli ve disiplinli bir yazma alışkanlığı geliştirmek önemli.

Kendi kişisel gelişim kitabınızı yazmanızı istiyorum sizlerden. Kaç sayfa olduğu ve yazım dili çok önemli değil, sadece yazmaya başlayın. Kendi başarı reçetenizi oluşturun ve arzu ederseniz diğer insanlarla paylaşın.

Herkesin kendi deneyimlerine göre kendi yol haritasını oluşturması kuşkusuz en etkili yöntem olacaktır. Koçluk çalışmaları sırasında yaptığımız şey özetle bu aslında. Kişinin kendi başarı reçetesini oluşturmasına katkı sağlıyoruz.

Çalışmalarımda her kesimden insan yer alıyor. Şirket sahibi, kurumsal iş hayatında yönetici, ev hanımı, eczacı, memur, müzisyen. Hepsinin hayat hikayeleri çok değerli ve diğer insanlarla paylaşabilecekleri pek çok bilgi ve tecrübeye sahipler.

Sizler de öylesiniz, belki sadece farkında değilsiniz.

Sevgi ile, farkındalık ile.

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sixteen − 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.