KARŞIMIZA ÇIKAN İKİNCİ ŞANSLARI İYİ DEĞERLENDİRMEK

KARŞIMIZA ÇIKAN İKİNCİ ŞANSLARI İYİ DEĞERLENDİRMEK

Hayatta hepimiz hatalar yapıyoruz, bu nedenle zaman zaman pişmanlıklar da yaşanıyor haliyle. Diğer yandan benim görebildiğim kadarıyla hayat bize ikinci şanslar vermek konusunda da cömert davranıyor.

Bugün sizden düşünmenizi istediğim bir konu var; hayatın size hangi konuda ikinci bir şans vermesini istiyorsunuz (elbette birden fazla da olabilir)? Benim en sık rastladığım konular para, ilişki, iş gibi konular oluyor. Sonra da şunu düşünün lütfen ikinci bir şans istiyorsunuz ve bu şans size büyük ihtimalle sunulacak, bu kez neleri farklı yapacaksınız, süreçten nasıl dersler çıkardınız?

Bunları düşünmeniz ve hatta her zaman söylediğim gibi yazmanız daha etkili olacaktır. Bu şekilde size verilen ikinci şansı fark etmeniz de kullanmanız da daha kolay olacaktır.

Bazı alanlarda ikinci bir şansın kapınızı çalmak üzere olduğunu düşünerek hareket edin lütfen bu hafta ve elinizden gelen bir ön hazırlık varsa onları yapın. Duraksamada olan konular varsa onların hareketleneceğini varsayın ve siz de hareketlenin.

Hayat bize ikinci ve hatta üçüncü şanslar vermek konusunda cömert aslında, bunu görebilmek buna inanmak önemli. Biraz sabırlı olmak ise her zaman şart bence.

Ayrıca bazen bir şey değişince her şey değişiyor. Bu bazen iş alanında bir gelişme, bazen aşk hayatında açılan bir kapı, bazen bambaşka bir sürpriz olabiliyor. İkinci şanslar tüm hayatımızı olumlu anlamda etkileyebiliyor.

Bir Yarına Notum vardı, en güzel günler henüz yaşanmamış olanlar, biz geleceğe umutla baktığımız sürece.

İnanmaya devam edin, çünkü ben size inanıyorum. Evet sayfamızın sevgili okurları, yapabileceğinize inanıyorum, sizler de lütfen kendinize inanın. İnanmak, çalışmak ve olumlu düşünmek ikinci şanslar yakalamanın “sihirli” formülüdür.

Sevgi ile kalın.

Not: Eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş