KARARLARINI SEV


Her gün irili ufaklı çok sayıda karar alıyoruz. Eğer aldığımız kararları sevmezsek kendimizi sevmemiz, saygı duymamız ve güvenmemiz çok zor olacaktır.

Tersinden de gidebiliriz, kendini daha çok sevmek ve saygı duymak isteyen bir insana kararlarını severek başlamasını önerebiliriz.

Ne demiştik, her gün çok sayıda karar alıyoruz, seçimler yapıyoruz. Saat kaçta uyanacağımız, kahvaltıyı evde mi dışarıda mı yapacağımız, neler yiyeceğimiz, nasıl giyindiğimiz, hangi yollardan bir yerlere gittiğimiz, karşılaştığımız insanlara nasıl davranacağımız, kendimize her gün neler anlattığımız, hangi düşünceleri seçtiğimiz, karşılaştığımız olaylarda hangi bakış açılarını ve tepkilerini seçeceğimiz hepsi birer karar aslında.

Bu konuda çalışma yapmak isteyen kişilere her gece yatmadan önce o günkü kararlarını gözden geçirmelerini öneriyorum, en beğendiğiniz kararı not almayı ihmal etmeden. Bu süreç farkındalığınızı artırarak bir süre sonra otomatik kararlar almak yerine sizin için önemli olan konularda daha iyi düşünerek kararlar almanızı sağlayabilir.

Bu arada unutmayalım, bir kararı “doğru” veya “yanlış” yapan şey öncesindeki değerlendirme süreci ile birlikte karar verdikten sonra yaptıklarımızdır. Tereddüt ederseniz eylemleriniz de tereddüt içerir ve sonuç bundan etkilenir.

Yanlış karar vermek dünyanın sonu değildir, her zaman yeni kararlar alabilir, kararlarımızı değiştirebiliriz. Sürekli değişen bir dünyada karar değişiklikleri de kaçınılmazdır. Bu sizi tutarsız bir insan yapmaz.

Kararınızı verin, tereddüt etmeden uygulayın. Kararlarını seven kendisi de sevmeye yakındır.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı 2016 Kış Dönemi Kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş