KAÇMA, GİT

KAÇMA, GİT

Geçenlerde bu şekilde bir yarına not paylaşmıştım, okuyucularım da bu konuyu biraz açmamı istediler, bu nedenle bugün kısa bir yazı kapsamında düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Bir şeyi yapmanın bir bakış açısına göre iki nedeni vardır; ya bir şeyden kaçıyorsunuzdur ya da kaçtığınız bir şey yoktur, daha iyisini istiyorsunuzdur. Bir şeyden kaçtığınızda ve temel motivasyonunuz bu olduğunda gittiğiniz yerde veya ilişkide de çoğu zaman aradığınız mutluluğu ve huzuru bulamazsınız.

Bu nedenle öncelikle mevcut durum ile yüzleşip yapılabilecek şeyleri yapmak, yine de olmuyorsa sonlandırmak, daha sonra da yapmak istediğiniz şeyi, gitmek istediğiniz yeri bulup taze ve temiz bir şekilde başlamak daha iyidir.

Kaçma motivasyonu tehlikelidir, insana riskli kararlar aldırabilir ve sonrasında pişmanlıklar oluşabilir. Gerçekten gitmek istiyor musunuz yoksa bir şeylerden mi kaçıyorsunuz, işte bu sorunun cevabı bence çok önemlidir.

Ayrıca insan kendisinden de kaçamaz nereye giderse gitsin kendisini de birlikte götürür. Bu nedenle kendinizde yapmayı düşündüğünüz değişiklikler varsa belki de bunları gitmeden önce hayata geçirmelisiniz.

Bir yolculuğa çıkarken de bu çoğu zaman böyledir, bir şeylerden kaçmak amacıyla çıktığınız yolculuklar eninde sonunda sıkıştırır sizi, geçmiş takibini sürdürür, bu nedenle yola çıkmadan önce geçmişle vedalaşmak gerekir belki de.

Temiz başlangıçlar yapmanın önemine inanırım ben ve insan kaçarken bunu yapamaz. Kaçtığınız şey yine gelir bulur sizi bir şekilde.

İster bir iş değişikliği olsun, ister yeni bir ilişki veya yeni bir şehir ya da rota gerçekten o şeyi istediğiniz için yapın, tüm benliğinizle istediğinizden ve bir şeylerden kaçmak için yapmadığınızdan emin olun.

Sevgi ile kalın

Paylaş