İYİLİK PUANI TOPLAMAK

İYİLİK PUANI TOPLAMAK

Mutluluk ve iyilik yapmak arasında önemli bir ilişki olduğunu düşünüyorum; geriye dönüp baktığımda en mutlu günlerim insanların hayatlarına dokunabildiğim, küçük veya büyük fark etmez yardım edebildiğim iyilik yapabildiğim günler olduğunu görüyorum, bir insanın yüzündeki gülümsemenin nedeni olabilmek ve bir insanın dualarında yer alabilmek bence paha biçilemez bir mutluluk.

Bu yüzden bir oyun düşündüm, ismi iyilik puanı toplama oyunu. Her yaptığımız iyilik için bir puan kazanıyoruz ve amacımız oyunda en yüksek puana ulaşabilmek. Bir başkası ile değil sadece kendimiz ile yarışıyoruz. Puanlarımızı haftalık, aylık veya yıllık olarak not alıp ölçebilir ve karşılaştırabiliriz.

Bir de puan kazanmanın bir şartı var, iyilik yaptığınızı sizden ve iyilik gören kişiden başka hiç kimse bilmemeli.

Aklınıza gelen önerileri yorum olarak paylaşmanızı rica ediyorum, özellikle de herkesin yapabileceği ve küçük sayılabilecek, fazla maddi harcama gerektirmeyen türde şeyler yazabilirseniz daha da güzel olur.

Sokak hayvanları için su ve yemek sağlamak, ihtiyacı olanlara giysi yardımı yapmak, yaşlı birisinin karşıya geçmesine yardımcı olmak, mahallenin çocuklarını kütüphaneye götürmek, gözleri görmeyen birisi için kitap okumak, aklınıza gelen bu ve benzer şeylerin hepsi olabilir.

Kişisel gelişim anlamında bakıldığında sağlam bir karakterin pek çok diğer şeyin önüne geçebileceğini ve önemli olduğunu düşünüyorum. Diğer insanlara ve tüm diğer canlılara karşı duyarlı olabilmek ve elimizden geldiği ölçüde yardımcı olmak da sağlam bir karakterin önemli bir parçasıdır.

Hep sevgi ile kalın demem de bu yüzdendir, iyiliğin, yardımın ve sevginin olduğu yerde mutluluk ve huzur da bol olur.

Sevgi ile kalın

Paylaş

Önerilen Yazılar