İYİ DÜNLER

İYİ DÜNLER

Yok dil sürçmesi değil, başlık doğru, bazı insanlara gerçekten iyi günler yerine iyi dünler diyesim geliyorJ.

Geçmişe odaklı bir yaşam sürmek, sürekli olarak geçmişi düşünmek, yaptığımız hataları, endişe ve pişmanlıkları zihnimizde çevirip durmak güzel bir yaşama şekli değil.

Geçmişe fazla odaklandığımızda geleceğimizin istediğimiz gibi şekillenmesine de engel oluyoruz sanki.

Yaşamanın en güzel şekli kuşkusuz içinde olduğumuz anda kalabilmek. Diğer yandan bu her zaman mümkün olmuyor, insan andan kopuyor, geçmişe veya geleceğe seyahat ediyor zihin.

İkisi arasında bir seçim yapacak olsaydım geleceğe seyahat etmeyi tercih ederdim. Yarınım orada, hayallerim orada, henüz ulaşmadığım en iyi halim orada.

Arkaya bakarak öne doğru ilerleyen bir insan gördünüz mü?

Bakış açımız bugünden geleceğe doğru olmalıdır. Her detayı düşünmekten her şeyi planlamaktan ve bunları yaparak geleceği belirli ve sıkıcı hale getirmekten bahsetmiyorum elbette.

Güzel hayaller kurmaktan bahsediyorum, her gün 15-20 dakika yeter, bir kahve eşliğinde olabilir, en güzeli yazarak çizerek yapmak.

Bir defter alın ve hayallerinizi yazın, yüzünüz güneşe bakar gibi geleceğe dönük olsun, emin olun bu içinizi ısıtacaktır.

Her gün aynı şeyi bile yazabilirsiniz, varsın sizin hayaliniz bir tane olsun, bin tane geçmiş hikayeden iyidir belki bilemeyiz.

Yok ben illa geçmişi düşüneceğim diyorsanız bari geçmişteki başarılarınızı veya keyifli anlarınızı düşünün, bırakın bunlar size gelecek için güç versin.

Geçmişten ders almak ve aynı konuda aynı hataları tekrarlamamak elbette önemli, ama geçmişi düşünüp pişmanlıklarımızı ve üzüntülerimizi tekrar tekrar yaşamak bir şey kazandırmıyor.

Hadi gelin bir çizgi çekin bugün ve yeniden başlayın, ya anda kalın ya da güzel geleceğinize biraz odaklanın.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar