İYİ BAYRAMLAR – HOŞ GELDİN MAYIS

İYİ BAYRAMLAR - HOŞ GELDİN MAYIS

Dün 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı ve Mayıs aynın ilk günü idi, bugün Ramazan bayramının ilk günü, öncelikle bayramımız kutlu olsun. Bu haftanın benim için bir diğer anlamı da baharın başlangıcı olarak kabul edilmesi olabilir. Hıdrellez de yaklaştı. Biliyorsunuz hıdrellez, Anadolu’da çok uzun zamandan beri baharın gelişinin kutlandığı bir bayramdır ve 5 – 6 Mayıs günlerine denk gelir. Kış mevsiminden sonra doğanın canlanması ile bolluk ve bereketi simgeler.

Salgın, ekonomik zorluklar ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi derken zor bir dönemden geçtik, içinden geçtiğimiz süreçte hepimizin içimizdeki baharı uyandırmaya ihtiyacı var, umutlarımızı yeşertmeliyiz aynen doğanın baharda yaptığı gibi.

Beyaz bir sayfa açmaya ihtiyacımız var, hem kişisel olarak hem de Ülke ve dünya olarak. Beyaz bir sayfa açıp geleceği tasarlamak için kendimizle bir araya gelmeliyiz öncelikle. Evet hayallerimizin belki olgunlaşmak için biraz zamana ihtiyacı var, olsun, tohum ekilsin, kökler gelişir zaman içinde.

Bu Mayıs ayı aynı zamanda şanslı olacağımız bir ay olsun. Şans kelebekleri yola çıksın, gelmesini beklediğiniz kişi gelsin, olmasını beklediğiniz şeyler olsun ve tüm bu gelişmeleri umutla ve gülümseyerek karşılayalım.

Ne demiş büyük Usta Nazım Hikmet:

Elbet bitecek güneşe hasret günler

Ve o zaman güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini.

Biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor, az kaldı, unutmayalım sabırda umut, cesaret ve kararlılık vardır.

Hepimiz için Ülkemiz ve dünya için güzel bir Bayram ve Mayıs ayı olsun.

Paylaş