İSTEMEK, İSTEKLERİMİZİN PEŞİNDEN GİTMEK

İSTEMEK, İSTEKLERİMİZİN PEŞİNDEN GİTMEK

Hepimizin istekleri var şu hayatta, olması da çok güzel bir şey bence, çünkü yaşamın devam ettiğini gösteriyor.

Diğer yandan; istemek ve isteklerimizin peşinden gitmek arasında çok önemli farklar var. İstemek daha kolay, dolayısı ile daha sık yaptığımız bir şey, isteklerin peşinden gitmek ise çoğu zaman risk almayı, uzun bir süre emek vermeyi ve sabırlı olmayı gerektiriyor, bu nedenle isteklerin peşinden gitmek konusunda her zaman o kadar da iyi değiliz.

Bir şeyi çok istiyorum ama bir türlü olmuyor diyen kişiler genellikle isteklerinin peşinden gitmeyen kişiler oluyor. Burada hem zihinsel bir bariyer olabilir hem de fiziksel anlamda yapılması gereken bazı şeyler ihmal ediliyor olabilir.

Pişmanlık denilen şey nedense genellikle yapılan şeylere dair değil yapılmayan şeylere dair oluyor, burada da karışımıza peşinden gidebileceğimiz halde öyle yapmamış olduğumuz isteklerimiz ya da hayallerimiz çıkıyor.

Elbette bir isteğin peşinden hiç hesap kitap yapmadan gitmek doğru değil, yaşamı bir denge anlayışı içinde ele almak daha doğru. Diğer yandan çok fazla düşündüğümüz için fırsatları da kaçırmayalım.

Önceliklerimiz ve isteklerimiz aynı olursa işimiz kolaylaşıyor; zaman ve parayı isteklerimiz için kullanmaya istekli olmak da önemli elbette.

Bu nedenle bugün düşünmenizi istediğim bir konu var, istekleriniz sizin için ne kadar önemli, onların peşinden gitmek konusunda ne kadar kararlısınız, sadece istiyor musunuz yoksa bu konuda bazı riskler alabilecek misiniz?

Hayallerini gerçekleştiren insanlar daha çok isteklerinin peşinden gitme cesareti gösterenler arasından çıkıyor.

Sevgi ile kalın.

Paylaş