İSTEKLERİNİZİN SİZE ULAŞACAĞI YOLU AÇIN VE TEMİZLEYİN

İSTEKLERİNİZİN SİZE ULAŞACAĞI YOLU AÇIN VE TEMİZLEYİN

Geçtiğimiz günlerde bir yarına not paylaşmıştım, “sizin olanın size gelebilmesi için yolunuzu temizleyin” şeklindeydi. Okuyucularımın bir bölümü bu cümleyi biraz açmamı rica edince ben de bir yazı yazmaya karar verdim.

Düşüncelerimizle, davranışlarımızla ve inandığımız şeylerle isteklerimizin gerçekleşmesini kolaylaştırıyor ya da zorlaştırıyoruz. Yolu temizlemek ifadesini isteklerimizin olmasını kolaylaştırmak anlamında kullanıyorum.

Bunun için belli bir konudaki düşüncelerimizi, konuşma şeklimizi, nasıl davrandığımızı ve inançlarımızı isteğimiz doğrultusunda şekillendirmemiz uygun olacaktır.

İki örnek üzerinden gidersek konunun daha rahat anlaşılabileceğini düşünüyorum. Klasik bir örnek üzerinden gidelim, diyelim ki kilo vermek istiyorsunuz. Kendinizle veya arkadaşlarınızla olan konuşmalarınızda su içsem bile yarıyor, ne kadar hareket edersem edeyim bir türlü kilo veremiyorum gibi cümle kalıpları kullanıyorsanız ya da dile getirmeseniz bile buna inanıyorsanız isteğinizin gerçekleşmesi zorlaşıyor.

Bu düşünce şeklinizi ve inanç kalıbınızı belirli bir süre dahilinde inanabileceğiniz bir şekilde değiştirmenizi öneriyorum. Yavaş yavaş, alıştıra alıştıra yapın, cümlelerinizi yumuşatarak başlayın. Bazı dönemlerde hareket etsem bile kilo veremediğim oldu ama bu her zaman böyle olacak anlamına gelmiyor diyebilirsiniz örneğin.

Bir ilişkiniz yoksa ve güzel bir ilişkinin hayalini kuruyorsanız ortada düzgün adam/kadın yok, varsa bile ben bulamam şeklinde düşünüyorsanız işinizi zorlaştırmak dışında bir şey yapmıyorsunuz.

Birikimlerinizle ev almak istiyorsanız ve ev fiyatları uçtu gitti, ben artık ev alamam diye düşünüyorsanız yanınızdaki ev uygun fiyata satışa çıksa onu bile görmezsiniz.

Bir insanın neler düşündüğü ve nelere inandığı o insanın fırsatları görmesini etkiler. Fırsatların daha çok farkına varabilmek ve fırsat oluştuğunda harekete geçmek için isteklerimizle uyumlu düşünce ve inançlara sahip olmak önemlidir.

Oldukça geniş kapsamlı bir konuyu elimden geldiği ölçüde özetlemeye çalıştım, umarım yararlı olabilmişimdir.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar