İSTEKLERİNİZE ÖNEM VERİN


Bir şeyler istiyor olmak; hayatta olmanın, amaçlara sahip olmanın bir göstergesidir. İstekler aynı zamanda doğru kullanıldıklarında iyi bir motivasyon aracı da olabilirler. İsteklerimizi ortaya çıkarmak ve onları anlamaya çalışmak önemlidir.
Mutlulukla Değişim Programının ilk bir veya iki seansında istekler üzerinde detaylı bir şekilde dururum. Danışanımı anlamaya ve tanımaya çalışırken onun istekleri bana ışık tutar. Ne istediğimizi bilmeden, niye istediğimizi anlamadan değişim yolculuğuna başlamak ve sürdürmek zordur.
İstekler farkındalık yolculuğunda önemli bir aşamadır, kişinin kendisini daha yakından tanımasına yardımcı olur. Bugün yapmanızı istediğim küçük bir egzersiz var, 5 tane önemli isteğinizi yazın, sonra da altlarına veya yanına neden istediğinizi belirtin, bakalım kendinizle ilgili neler fark edeceksiniz?
Bir hayalin peşinden gitmeden önce arkasındaki isteği doğru anlamak önemlidir. Bir şeylerden uzaklaşmak mı istiyorum yoksa bir şeyleri gerçekleştirmek mi istiyorum?
İsteklerimiz aynı zamanda öğrenme ve kendimizi geliştirme anlamında fırsatlar da sunabilir, biraz meraklı olmak ve araştırmak kaydıyla elbette.
İstekleriniz doğru yönetildiğinde sizi hayatta ulaşmak istediğiniz yerlere taşıyacaktır. İsteklerinize değer verin, önem verin ve onlara geniş bir bakış açısı ile yaklaşmaya çalışın. Bunun olumlu etkilerini kısa zamanda görürsünüz.
Yapmak istediğiniz pek çok şeyin ardında size dair güçlü nedenler olabileceğini unutmayın. İsteklerimiz, hayatın bizi motive etmesinin bir yoludur, daha iyiye ve güzele doğru.
İsteklerinizi düşüneceğiniz ve gerçekleştirmeye başlayacağınız güzel bir gün diliyorum.
Sevgi ile kalın.
P.S: İsteklerinizin bir bölümünü daha kısa zamanda gerçekleştirmek için Mutlulukla Değişim Programı’na katılabilirsiniz, Nisan ayı kayıtları için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.