İSTEKLERİMİZİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN


Benim çocukluğumda her şey biraz farklıydı. Daha az şeye sahip olup daha mutluyduk sanki. Çok fazla oyuncağımız veya kıyafetimiz yoktu. Kıyafet alışverişi yapılacağı zaman uzun süre dayanabilecek sağlam giysiler tercih edilirdi, marka olayı bu kadar önemli değildi. Ayakkabı alacağımız zaman ayaklarımızın sürekli büyüdüğü dikkate alınarak bir numara büyük alınırdı. Ayakkabı satıcısı, ayakkabının ucuna parmağı ile dokunur ve bir santimlik boşluğu bastırarak “seneye de olur bu” derdi. Alışveriş genellikle bu şekilde tamamlanırdı. Bir beden büyük kazaklar, montlar yaşamın ayrılmaz ama güzel bir parçasıydı.

Büyüdüğüm zaman hayallerim tam istediğim zaman gerçekleşmediğinde kendime bir nakarat gibi tekrar ettim, “seneye olur” ve genellikle de öyle oldu. Bazen bir beden büyük hayaller kurabiliyoruz. Aradaki süre bizim hayalimize hazırlanmamız için geçen ve gerekli olan zaman dilimi.

Bir isteğiniz henüz gerçekleşmediğinde bu şekilde düşünmek önemli bir fark yaratabilir hayatınızda, seneye olur. Aradaki sürede siz de isteğinizin gerçekleşmesine hazırlanmış olursunuz.

Bir Bilge bu konuda hepinize şunları iletmemi istedi:

“Her şey aslında en güzel zamanda olur, bunu fark edebilmek için gelecekten bugüne bakabilmek gerekir. Güzel bir söz var, hayat ileriye doğru yaşanır, ancak geriye doğru anlaşılır. Hayallerinin derinliğini ölçemez bazen insan. İlahi zamanlama kesinlikle insanın planlamasından daha iyi işler. İsteklerinizin gerçekleşmesi için bazen tek ihtiyacınız olan şey zamandır. Hayata güvenin.”

Geriye dönüp baktığımda isteklerimin gerçekleşmesinin benim için en hayırlı zamanlarda olduğunu fark ediyorum. Bilge her zamanki gibi yine haklı çıkıyor. Ben de ileride Bilge gibi olabilecek miyim acaba?

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.